Mé životní poslání

10. března 2015 v 18:06 | Wic |  Téma týdne

Mé životní posláníAsi každý člověk má nebo by měl mít nějaké životní poslání, něco, co ho baví, něco, co ho popohání k životu a hlavně k tomu, aby něco dokázal. I já mám pár takových přání, které bych si moc ráda splnila. Dle mého názoru, žít bez smyslu pro žití je zbytečné, to pak člověk ani nemusí žít a může dát prostor pro žití těm, kteří kvůli nim nedostanou šanci, ale narozdíl od nich mají přání v dané věci něčeho dosáhnout. Ano, máte pravdu, tato věta byla trochu zamotaná, ale postupem času si v článku všechno vyjasníme. Tak pojďme na to!


Mé nejdůležitější životní poslání
Já ve všech věcech, které dělám, musím vidět alespoň nějakou budoucnost, alespoň malou naději, že z toho něco bude. Buď z toho musím vytěžit nějaké ty peníze (prostě bez toho se dnes nedá žít) nebo musím mít pocit, že mě to posune o něco dál (a z toho pak budou ještě větší peníze nebo sláva). Ano, teď si určitě myslíte, že jsem vypočítavá, vyčůraná ambiciózní mrcha, která se snaží vydělat i na vlastním hovnu (pardon za ten výraz!)....vlastně svým způsobem máte pravdu, prostě jsem taková. Samozřejmě, že všechno nedělám jen kvůli tomu, ale z velké části ano.

Tak to byl takový malý úvod....teď se přesuneme na něco konkrétního :)
Věc, která je u mě na prvním místě a ve které bych chtěla něco dokázat, jsou koně. Podle hodně lidí je hloupé, proč se chci dřít ve stáji, když mám, přestože se neučím, průměr známek 1,28...skoro všichni mě přemlouvali jestli si to nechci rozmyslet a místo oboru chovatel koní si nezvolit třeba nějaké to gymnáziu. Ne, tam bych v žádném případě nešla!
Jezdectví je věc, která mě baví, nechci znít namyšleně, ale myslím, že mi to s koňmi i celkem jde a hlavně je to činnost, při které se odreaguji. Prostě když jsem u koní, všechen stres zmizí... a není nic lepšího než si vybrat budoucí povolání podle toho, co mě baví. Vlastně zaměstnání je to nejvyšší, největší a nejdůležitější poslání v životě (tedy podle mě). Jsem strašný workoholik, takže potřebuji si vybrat činnost, která mě bude naplňovat a to zrovna koně jsou. Nechci být taková ta kancelářská krysa, která si jde sednout na osm hodin do práce a přinese si dvacet táců domů, za které se pak vyvaluje týden u moře v Egyptě. To radši budu pracovat za méně, ale budu dělat věc, která mě baví a naplňuje, na dovolenou pojedu třeba do Chorvatska na pár dní (ano, já vim tam jezděj socky, ale to nevadí ;D ). Nejsem člověk, který by byl založený pro rodinu, děti nesnáším, manžela nechci, nepotřebuji se na nikoho vázat. Mé poslání ani není spasit celý svět (i když být takovým absolutistickým monarchou by taky nebylo špatné).....

Takže..shrnutí tohoto odstavce zní: Zaměstnání=mé největší životní poslání

Další věci, ve kterých bych chtěla něco dokázat
Jak už jsem psala, nezačínala bych dělat nic bez pocitu, že to někam povede. Takže to znamená, že bych ani například neblogovala, kdybych si nepřála v tom to někam dotáhnout. Podle mě v dnešním internetovém světě je dobré trochu prorazit nebo se alespoň zviditelnit. I těch pár lidí navíc, kteří mě budou znát, třeba si něco párkrát přečtou na mém blogu, zasmějou se a už nikdy ho nenavštíví, je jen plusový bod pro mě :) Lepší než si psát s lidmi na fejsíčku a koukat na make-upové tutoriály, které ńa web dávají dvanáctileté holčiny, to vám opravdu nic nedá.
Baví mě kreslit i fotit, také ráda píšu povídky nebo články. I v těchto věcech bych chtěla něco dosáhnout. V tomto nemám přesně stanovené cíle, ale myslím, že se nějaké určitě brzy objeví a začnu se tomu třeba i více věnovat.

V dnešním světě člověk musí být hodně dobrý, aby prorazil, ale každý z nás na to má. Stačí jen chtít, dát tomu celé své srdce a nebát se tomu obětovat celý svůj život.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katrininka katrininka | 10. března 2015 v 18:47 | Reagovat

Pěkný článek:)

2 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 10. března 2015 v 18:49 | Reagovat

Dobře napsáno.  Ať se Ti všechna tajná přání, která budou Tvým životním posláním,  do puntíku splní.

3 Wic Wic | Web | 11. března 2015 v 15:12 | Reagovat

[1]: děkuju ;)

[2]: moc díky :)

4 Simix Simix | Web | 11. března 2015 v 17:33 | Reagovat

Ahoj :) Máš hezký blog :)
Já ani nevím, co je mé životné poslání :)
Mám plno snů a cílů, ale nevím, jestli je to životním posláním :)
Každopádně budu věřit, že se mi vyplní :)
Je dobré mít tu naději, vidět ten sen, cestu nadějně... Hezky jsi to napsala.
Každý to může vidět i jinak :)

5 Wic Wic | Web | 12. března 2015 v 15:31 | Reagovat

[4]: mockrát děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama