Moje pády z koně aneb jen se smějte

17. dubna 2015 v 15:59 | Wic |  Téma týdne


Zduř! Protože už pár let jezdím, je jasné že nejsem pořád jen v sedle, ale že se také někdy válim na zemi. Tím, že poslední dobou jezdím Czekýnu, která je opravdu dost velká přebornice ve vyhazování a plašení, ležím na zemi nebo ,,alespoň´´ vidím ze sedla čím dál tím častěji :D Rozhodla jsem se to sepsat hlavně protože jsou mezi hromadou pádů i některé celkem vtipné. Tento článek jsem měla napsaný už o víkendu a když jsem si všimla, že je takovéhle téma týdne, hned mě napadlo, že bych to k němu mohla přiřadit, takže jdeme na to!

1. Můj úplně první pád byl z poničky Berry. Stalo se to někdy na konci roku 2010. Cválali jsme do kopce, Berry trochu uklouzla a mě vypadla noha ze třmenu. Jak jsem i chtěla ten třmen ,,nakopnout´´, vypadla mi i druhá noha ze třmenu a já neudržela rovnováhu a žuchla.

2. Druhý pád byl též z Berry, ale tentokrát to bylo protože jsme jeli krokem z celkem příkrého kopce dolů a Berry je celkem dost stará (dnes jí je 26) a podlomila se jí noha a jak se to snažila vybrat, aby nespadla, neudržela jsem se na ní.

3. Třetí pád byl opět z Berry. Klusali jsme do takového mírného kopečka po cestě, která byla plná malých děr. Berry do jedné z nich šlápla a podlomily se jí nohy a já se svalila na zem.

4. Můj čtvrtý pád byl z Vanesy. Klusali jsme podél pole, ale v tu chvíli se Vaneska lekla a vyhodila. Víte jaké to je když pod vámi začne vyhazovat 800 kg těžký tažný kůň?! Dnes bych se na ní asi udržela, ale tenkrát jsem byla celkem vyděšená z toho, co se děje, protože předtím jsem nejezdila na žádném koni, který by vyhazoval.

5. Pátý pád byl opravdu celkem vtipný. Vraceli jsme se z vyjížďky a jeli jsme přes takový potok. Byla jsem na Czekýně. V té době ještě jsem ani já, ale ani Czekýna neměly tolik naskákáno a když se neobratně odrazila, aby potok přeskočila, nešla jsem s pohybem a slítla jsem dolu na zem, přímo do bahnitého potoku, opravdu super :D Ale nejlepší na tom bylo (což jsem se dozvěděla od ostatních, kterří tento pád viděli), že z jiného pohledu to vypadalo, jako že Czekýna vklidu jen pohnula nohou vpřed a já z ní tak trochu pomalu sjela.

6. Šestý pád byl též z Czekýny. Byly jsme spolu na jízdárně a jely od stěny ke stěně. Když jsme se už vracela klusem na volné otěži na stěnu, Czekýna zakopla a protože jsem jí na dlouhé otěži nemohla podržet, klekla si na přední nohy a já z ní sklouzla přes její krk.

7. Sedmý pád byl z Cesny (to je dcera Vanesy). Klusali jsme po poli, ale v tu ránu vyběhla z lesa srnka a Cesna začala vyhazovat a též stejně jako na Vanese, se na ní nedalo pořádně vydržet, ale teď po praxi s Czekýnou ,,mistriní vyhazovačkou´´ bych se asi na ní udržela.

8. Osmý pád byl z Kubase. Vraceli jsme se z vyjížďky, jela jsem jen já a trenérka. Najednou z houští vyběhl divočák a proběhl mezi Kubou a Kazim. Kazi se z toho mohl celý zbláznit, protože je příšerně lekavý a Kubas opravdu tak šíleně vyhodil a pak se prudce otočil. Vyhození jsem ustála, ale prudký obrat jsem už fakt nedala a tak jsem žuchla na zem. Asi o dva metry jsem minula divočáka, jinak bych jela na něm. Když jsem znovu vyskočila na Kubu, zeptala jsem se trenérky: ,,Co to tady běželo za jelena?´´ Ještě že jsme se nehlásila na nějakou přírodovědnou školu, nerozeznat jelena od divočáka, hard core level! :D

9. a 10. pád Toto bylo takové kombo. Czekýna celou hodinu kravila, jen jsem jí zkusila nacválat a ona hned házela zadkem. Prostě magor. Snažila jsem se jí při cvalu trochu více držet a hnát dopředu, aby se unavila a třeba pak už byla více vpohodě. Když už jsem myslela, že je vpohodě, vyjeli jsme z lesa na louku a Czekýna chytla takový svůj ,,amok´´ vystřelila dopředu, ale tam byl Kubas, který zase tak rychle necválá...Snažila jsem se jí otočit do oblouku, abych zvolnila tempo a začala se konečně soustředit. Ona ale vyhodila a jak byla natočená dlo oblouku, neudržela jsem se na ní. Rychle jsem se zvedla a chtěla na ní nasednout, ale jak jsem pospíchala, abych nezdržovala, když jsem se konečně dostala do sedla, převalila jsem se na druhou stranu koně :D Muselo to vypadat jako takové ty vtipné pády, kterých je plno na youtubu. Jsem moc ráda, že všechny tyto věci, které jsem zažila, beru s humorem a moc to neřeším, takže jen se smějte! Jsem zvyklá, že pokaždé když se po pádu dostanu na hřebet koně a trenérka se ujistí, že mi nic není, všichni dostaneme ukrutný záchvat smíchu, protože já prostě padám tak trochu postiženě.

Tak to bylo deset pádů z koně...doufám, že se vám článek líbil a také hlavně doufám, že Czekýna se trochu uklidní, protože to není jen tento pád. Snad každou jízdu, co jí mám, dělá opravdu strašné kraviny. Tak uvidíme kam mě ještě tato šestiletá kobylka zavede :) (předpokládám že to bude někam do nějakého strašně pichlavého keře, ve kterém se celá vyválím :D )

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aneta Aneta | E-mail | Web | 17. dubna 2015 v 16:31 | Reagovat

Já taky padám z koně trochu (víc) divně a mám u toho tak vtipný ksicht :-D

2 Wic Wic | Web | 17. dubna 2015 v 16:38 | Reagovat

[1]: :D

3 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 17. dubna 2015 v 17:07 | Reagovat

Já na koni seděla asi jedenkrát v životě. Takže nezvím, jaké je to spadnout z něj. Ale zato vím, jaké je to spadnout z koníčka, příjemně unavená a navýsost uspokojená....:-) :-D :-D :-D

4 Kemata Kemata | E-mail | Web | 18. dubna 2015 v 18:55 | Reagovat

Jo, pády znám moc dobře. :D Ale poslední dobou je to lepší, vyjížďky na šílené noričce mě naučily se pořádně držet. :D

5 Wic Wic | Web | 18. dubna 2015 v 18:59 | Reagovat

[3]: :)

[4]: :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama