12. den-12 nejlepších činností

13. srpna 2015 v 18:06 | Wic |  Because I am happy20-ti denní challenge-12 den

12 mých nejoblíbenějších činností


Zduř!

Moc jsem se netěšila na toto téma, protože pořád pořádně nevím jak to pojmu. Je strašně moc věcí, které mě baví, ale nedokáži to takto seřadit v bodech pod sebe, takže sem napíši dvanáct věcí, co dělám ráda, ale nebudu to nijak řadit podle toho, co mám radši.....1. Jízda na koni

Kdybych to musela seřadit, tak by se asi koně umístili na jednom z prvních míst, protože to je opravdu věc, bez které bych si snad ani už nedokázala život představit. Nejen že mě strašně moc baví jezdit, lonžovat a starat se o koně, z pár koních, které jsem jezdila nebo dnes jezdím se stali pro mě snad jedni z nejlepších kamarádů. Nikdy mi moc neseděli koně, kteří nemají svůj názor a jsou to takoví ,,oslíci´´, a proto jsem byla strašně moc ráda, když jsem konečně začala jezdit mladší koně, kteří se i snaží trochu prosadit a jsou i celkem svéhlaví.
První kůň, se kterým jsem si vybudovala takový trochu jiný vztah, než s ostatními koňmi, byla Vanesa. Sice není jedna z nejmladších, ale prosadit se umí opravdu dost. Prostě když jí někdy někomu popisuji, říkám, že jí beru jako svou sestru.Další kůň, kterého jsem si strašně moc oblíbila je Cesna, dcera Vanesy. Strašně dobře se mi s ní spolupracuje, i když hodně lidí říká, že se celkem špatně jezdí, ale pro mě je prostě jedna z nejlepších.Třetím koněm, kterého jsem si zamilovala, je Arkus. Ten stejně jako Vanesa nepatří mezi nejmladší, ale energie má opravdu dost. Moc často na něm nejezdím, ale každou jízdu na něm si opravdu užívám, protože on je prostě profík :)Čtvrtý kůň, kterého jsem dříve neměla moc ráda, ale po pár hodinách strávených v kruhovce nad lonžováním jsem si ho oblíbila. Enforce mě ani tolik neohromil svými jezdeckými výkony, protože nejvíce na mě zapůsobila jeho povaha. I když je to opravdu pohodlný a celkem dobře jezditelný kůň, nejvíce mě zaujalo to jak je sebejistý, ale zárověň dokáže člověku naslouchat.Předposlední kůň, co mě moc zaujal je Czekýna, na které jezdím nejvíce. Ze začátku se mi s ní moc dobře nespolupracovalo, po vyjížďkách, při kterých jsem myslela že už to její stálé vyhazování a lekání neusedim, jsem se i celkem bála na ní jezdit, ale nějak jsem to překonala a dnes musím říct, že naše spolupráce je celkem dobrá. Nějak se snažíme navzájem se respektovat. Jsme si celkově strašně moc povahově podobné, a proto jsme si ze začátku moc neseděly. Asi kdybych byla kůň, byla bych Czekýna, protože někdy se až skoro divím, kolik toho máme společného.Poslední kůň, kterého jsem též po pár prvních jízdách moc neměla v oblibě a přišla mu nachuť až po delší době je Vajland. Všechno co jsem na něm ze začátku kritizovala, jsem nakonec zjistila, že mi celkem vyhovuje, a tak se z nás stali celkem dobří parťáci. Je úplně jiný než předchozích pět koní, na které se musí spíše vyhouknou, aby neblbli, ale Vajo se musí spíše uklidňovat, a hlavně proto jsem s ním měla ze začátku celkem problémy.2. Morče Mellania

Můj jediný domácí mazlíček...takže jí opravdu věnuji celkem dost času. Moc ráda s ní zkouším různé kousky. Příjde mi že se celkem ani jako morče nechová, že je spíše takový pejsek, který si nechá líbit úplně cokoliv.3. Hraní her na PC

Tak toto si zrovna myslím, že mám snad se skoro všema lidma v mém věku společné. Snad každý si to někdy rád zakempí u kompu a jde si něco zakraftit nebo ne?!


4. Psaní, blogování

Tak toto mám také snad se všema blogerama společné, kdo by se také věnoval tomu, co by ho nebavilo?! Strašně ráda si zalezu k počítači a něco píšu. Také mě to nutí číst a zajímat se o aktuální dění, abych čerpala inspiraci, a tak si tím i rozšiřuji obzory ;)


5. Poslech hudby

Asi bez hudby bych nedokázala žít. Prostě poslech hudby je činnost, která se dá dělat kdykoliv, kdekoliv a za jakékoliv nálady nebo rozpoložení. Inspiruje nás, motivuje nás, uklidňuje nás, ale zároveň nám dává sílu a energii....bez hudby si snad nedokáži představit ani den.


6. Hra na klávesy

I když jsem začala teprve nedávno, hra na nějaký hudbní nástroj mě strašně moc zaujala. Samozřejmě že poslech hudby je skvělý, ale když si můžete svou oblíbenou písničku zahrát sami, je to snad ještě lepší pocit než jenom sedět a poslouchat!


7. Učení jazyků

Toto je také věc, na kterou jsem přišla teprve nedávno. Najednou se ve mě něco zlomilo a ve škole mě začala strašně moc bavit AJ, NJ a ČJ. Slovíčka mi z ničeho nic začaly více sami skákat do hlavy a dokázala jsem konečně použít to, co jsem se naučila, ve větách. Po tolika letech učení jsem pochopila gramatiku, kterou jsem měla umět už dávno, ale prostě před tím mi nešla. A tak jsem si nakonec řekla, že se naučím ještě alespoň jeden jazyk. Dlouho jsem vybírala na internetu, co by se mi tak líbilo a nakonec mě oslovila turečtina, a tak se teď učím turecky. Pak jsem si ještě koupila konverzaci Polštiny a Slovinštiny, takže na to přes prázky tak trochu koukám a doufám, že mi alespoň trochu něco vleze samo do hlavy :)


8. Zeměpis

Tento můj koníček začal o prázdninách 2012, kdy jsem byla po operaci slepáku a nemohla jsem tolik blbnout venku, a tak jsem si to chillovala na chatě u sebe v pokoji. A najednou mě napadlo, že bych se mohla začít zajímat o zemák. Vytáhla jsem mapu evropy a naučila jsem se všechny státy a hlavní města Evropy. Ve škole jsem měla pak celkem navrch, protože jsme tenkrát brali jen ČR, ale já už věděla kde je jaké hlavní město a ve kterém místě přesně leží. Tento koníček mi zůstal do dneška a strašně ráda jsem zahrabaná v mapách a atlasech a do detailů si prohlížím, kde co leží, jaké nové státy vznikají.......


9. Koukání na filmy

Ano, toto je jedna z mých nejoblíbenjších činností. Ať už to je sledování seriálů nebo sledování filmů, musím u toho vždy něco dělat, jinak by to byla pro mě stráta času, ale jinak mě toto opravdu dost silně baví. O tom, jaké filmy mám ráda, jsem už psala v předchozích dních challenge, ale o seriálech jsem se nedávno nezmiňovala, takže to napíšu teď. Moje nejoblíbenější seriály jsou Simpsonovi, Futurama, Comeback a Hra o trůny.


10. Posilování

Jednou jsme s kámoškou dělaly soutěž kdo udělá více sedů lehů, ale samozřejmě vyhrála ona, protože já jsem v té době nebyla moc v kondici, a tak jsem začala trénovat doma. Sedy lehy mě tedy moc nebaví, takže jedu kliky, běh + koně. Dnes jsem na tom opravdu o hodně lépe než kámoška, která už posiluje celkem dlouhou dobu. Jenom díky tomu že celke špatně snáším prohru jsem začala cvičit a dnes mě to i celkem opravdu baví a hlavně se mi trochu větší síla u koní hodí každou chvilku :)


11. Nakupování

Řeknete si, že toto asi baví skoro každou holku...tedy do té doby než vám řeknu, co mě baví nakupovat. Asi nejvíce se mi líbí jít shopovat nějakou techniku, i když tomu se moc nedá říct, že jdu shopovat, protože to objednávám přes net :D Pak ráda nakupuji PC hry, kterých u mě není nikdy dost. Dále když je potřeba něco na sebe, tak to taky překousnu, ale že bych na to byla tak natřesená jako na kupování noťasu, tak to ne.


12. Čtení

Jako malá jsem ráda četla, ale v roce 2013 a 2014 jsem měla takovou čtecí pauzu, protože jsem se pořádně nemohla v žádném žánru najít. Fantasy, Sci-fi a další takovéhle kraviny mě nebavili, fantasy a scifi filmy jsou super, ale číst to opravdu nemusím. Detektivky-sorry tak to určitě ne, to opravdu mě nebaví. Historické romány-děják moc nemusím, takže to asi ne. Dívčí romány-to je na mě moc slabé, knížky pro patnáctiletý jsem četla v jedenácti, takže to už mám zmáklí. Romány ,,pro dospělí´´- když chci číst něco ,,sprostého´´ raději si přečtu fanfiction a nebudu si kvůli tomu kupovat knížku a ostatní nějaké romantické slaďárny bych nejraději rovnou vyhodila z okna. Nakonec jsem si oblíbila knížky o náboženství a různých kulturách. Tam se sentam objeví něco ,,sprostého´´ ale také se tam něco dozvim, takže pro mě je to prostě asi to nejlepší čtení :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama