Jak získat větší návštěvnost blogu?

5. ledna 2016 v 18:42 | Wic |  Návody
Jak získat větší návštěvnost blogu?Ano, vím, že nepatřím mezi nejlepší blogerky (no, má návštěvnost cca 30 lidí za den není moc zázračná..), ale myslím si, že za ten necelý rok a půl jsem pochytala pár takových věcí, co bych mohla předat začínajícím blogerkám.... Ano, také vím, že podobný článek psalo přede mnou už hodně lidí, ale chtěla bych to podat svým způsobem (který tedy také naní zase až tak originální :D )Každý, kdo jednou začne psát a založí si blog, určitě touží po tom mít spoustu kladných komentářů, chce být úspěšný...no a nejen to, každý totiž chce být hlavně ten nejlepší! Ale teď je otázka, jak vlastně se odrazit z té úplné nuly návštěvnosti a komentářů, které na úplném začátku máte? No, myslím si, že s tímto bych vám klidně mohla tak trochu poradit :)


Takže...jdeme na to?!Prosím, nezabíjejte svůj blog hnedka tím, že na něj hodíte miliardu animací, raději zvolte jednoduchost a vytvořte si něco jednoduchého sami nebo se domluvte s někým, kdo dělá grafiku, aby vám pomohl. I když design nebude úplně dokonalý, každý návštěvník určitě ocení, že mu pohled na obrazovku neruší nějaké ty gify ;)


Určitě je dobré, ještě před tím, než začnete blogovat, mít napsaných pár článků, které vám pomohou váš blog rozjet. Podle mě není moc skvělé psát články ,,zfleku´´, já si tedy úplně všechny články nejdříve předepíšu ve wordu a pak je jen, když je dávám na net, po sobě překontroluju (ano, někdy nějakou tu chybku opomenu, ale doufám, že to není zase až tak hrozné)


Pojmenujte svůj blog originálně a nejlépe nevymýšlejte dlouhé názvy, ty si stejně nikdo nezapamatuje ;)


Rozhodně je skvělé vědět, proč vlastně začínáte blogovat a kam to chcete dotáhnout. Tedy alespoň mě připadá naprosto divné a zbytečné si založit blog jen proto, že se právě v danou chvíli nudím.


Ze začátku se určitě vyplatí psát častěji (cca 1x za den nebo jednou za dva dny), to vám nažene trochu větší návštěvnost.Podle mě je naprosto zbytečné psát vícekrát za den, zbytečně si tím jen vyhazujete nápady, které je lepší si tak trochu uschovat do zásoby, kdyby náhodou přišla krize ;)


Piště na téma týdne, protože je větší šance, že si TT přečte více lidí, než ,,obyčejný´´ článek.


Navštěvujte ostatní blogy a komentujte kladnými komenty nebo názory k danému tématu. Je to rozhodně lepší, než přidávat reklamu na svůj blog, protože takto, když budete mít zajímavý komentář pod cizím článkem, někdo si na váš blog třeba naklikne.


Také přidávejte návrhy na téma týdne, protože i tam je šance, že si vás váš potenciální nový čtenář všimne.A poslední rada: Piště o tom, co byste si vy sami chtěli přečíst, piště s chutí, do ničeho se nenuťte, nevzdávejte se a hlavně se radujte i z maličkého posunu vpřed :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama