Co pro mne znamená kniha?

18. března 2016 v 5:14 | Wic |  Mé názory a úvahyCo pro mne znamená kniha, čím jsou pro mne ty stránky zaplněné hromadou písmenek, které se v myšlenkách člověka seskupí do konečného příběhu?
Jako menší jsem nerada četla, bylo to spíše kvůli tomu, že jsem nikdy nenašla žánr nebo styl knížek, co by mne nějak extra zaujal, a tak mi čtení přišlo spíše jako zbytečné trávení času. Asi před půl rokem se to ve mne nějak zlomilo a já začala hltat popsané stránky takovým způsobem, jako bych chtěla dohnat všechny ty roky, které jsem věnovala všemožným činnostím, kromě čtení. Dnes si nedokáži představit den, kdy bych alespoň na chvilku nevypla myšlení nad svým reálným životem a nepřepla na mód knihy, kterou mám právě rozečtenou. Popravdě, nechápu lidi, kteří nečtou. Od té doby, co se ze mne stala vášnivá čtenářka, mám pocit, že se mi o hodně více zlepšilo vyjadřování, orientace v textu a hlavně také jsem méně nervózní a cítím se ohodně více vyrovnanější, protože mohu kdykoliv, kdy mám volnou chvíli, utéct z tohoto až moc reálného svéta do říše fantasie pomocí písmenek nahuštěných na sebe na malé stránce papíru.


Pro mne je kniha něčím úžasným, výjimečným dílem a strašně moc obdivuji spisovatele, kteří dokáží čtenáře, co nejsou vlastně s dějem vůbec nijak spjatí, dovést do takového stavu mysli, že se do příběhu vžijí. Kniha je naprosto výjimečná a jedinečná věc, která dokáže i lidi s malou představivostí proměnit ve věčně fantazírující a snící bytosti. Kniha je, podobně jako hudba, prostředek, který nás dokáže utěšit snad ještě lépe, než skvělý posluchač. Odvede nás totiž od našich problémů a zaměstná naší mysl natolik, že na své trable již ani nepomyslíme. Můžeme k ní utéct kdykoliv a žít tak více životů, než jen ten svůj nudný, někdy až stereotypní život.

Čtete rádi nebo si raději pustíte zfilmovanou verzi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama