Motivace

12. března 2016 v 17:41 | Wic |  Mé názory a úvahy
Má to, že se vzdáte, vůbec nějaký důvod? Ano, určitě. Asi tím úplně prvním bude strach, obava z toho, že toto opravdu nezvládneme, že toto je nad naše síly a i když do toho dáme všechnu svou energii a vyvyneme ten nejkvalitnější výkon, který dokážeme podat, stejně to nebude stačit. Někdy je prostě nutné překonávat své limity a když to nezkusíte, nikdy si nebudete na sto procent jistí tím, jestli byste to opravdu nedokázali.

A když se rozhodete pro boj, tak to neznamená, že máte vyhráno. Tedy, z půky už to za sebou máte, ale je třeba ještě dopřekonat zbytek překážky a dokončit začatou práci.


Je jedno jak, ale jen je důležité to dotáhnout do konce. Přestože se život zdá krutý a nemilosrdný ke všem živým tvorům, má i světlé stránky a ty jsou důvody, proč a za co bojovat. Každý vyhraný souboj, který hrajete vlastně sami se sebou, vám vykouzlí úsměv na tváři a ten vás zaručeně popožene vpřed a vyzbrojí vás do dalšího boje, ale když se jednou vzdáte, pak toto nikdy nepocítíte, protože už budete utíkat i před těmi nejzbytečnými maličkostmi, které by vás dříve ani trošičku nerozhodily.

Je důležité jen si stanovit cíl a pak udělat všechno pro to, abyste ho dosáhli. Překonat všechny překážky nebo je obejít, nemusíte si vždy vybírat tu nejtěžší cestu, všechno se dá vyřešit různými způsoby. Nenechte se rozhodit pochobnostmi ostatních, oni nevědí jakou část cesty životem už máte za sebou, oni s vámi ty předchozí překážky nepřekonávali, vždy jste na to byli sami, tak proč si nechat radit od někoho nezasvěceného... Jen vy sami víte, co je pro vás to nejlepší a jaké úkony vás dovedou k vysněnému cíli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama