Dost už bylo snů!

21. dubna 2016 v 15:22 | Wic |  Téma týdne

Každý sníme, každý máme své cíle, ale jen pár z nás se odhodlá vykročit svému přání naproti po té správné cestě.

Je to asi 3/4 roku zpátky, kdy jsem se poprvé pořádně pustila do cvičení. Nalinkovala jsem si tabulku, kterou jsem se snažila pravidelně dodržovat (a celkem se i dařilo) a také hlavně, abych mohla sledovat pokroky. Do svého druhého deníku, kam si píšu skoro každý den zápisky, co se událo, jsem si zaznamenávala pocity ze cvičení, které se samozřejmě k tabulce nemohly vejít, a tak jsem je prostě musela psát jinam.


A pak jsem si řekla, když to funguje u cvičení, tak proč by to nemohlo fungovat i u něčeho jiného?! A tak jsem si pravidelně každý večer napsala cca tři věci, do kterých se mi moc nechce, ale chci je druhý den zvládnout. Po měsíci jsem si na to dokonce i založila jeden zvláštní sešit, díky kterému mohu aspoň i sledovat, jestli se z nějakých úkolů nesnažím vykroutit. Jen díky tomu, že mám o tomhle přehled, snažím se vše plnit v ten daný den a nic neodkládám ( a to jsem ještě tak cca před rokem byla hodně líná a raději jsem čekala, než si mne mé splněné přání najde samo a snila jsem... dnes stále sním, ale i se snažím, protože jsem si uvědomila, že snění mi mou cestu životem opravdu neprobourá!)


Do plánovacího deníku si tedy zaznamenávám věci ohledně toho, kolik mám následující den udělat kliků, dřepů nebo jiných protahovacích cvičení, co cvičím. Dále se tam najde i pár záznamů ohledně školních věcí a dlouhodobých úkolů nebo zadaných písemek (a najednou i ty známky jsou o hodně lepší...) Pak ještě mám dané týdenní normy, kolik bych měla minimálně nakreslit obrázků, napsat stránek (a je jedno čeho, hlavně, že je to smysluplný text) Také mám dané tabulky na jazyky (ájinu, němčinu, turečtinu, polštinu a slovinštinu - plánuji ještě italštinu a francouzštinu, ale to až později...)


Díky tomu, že mám vše rozvrhnuté, nikdy se nenudím, čas mi tím pádem ubíhá hezky rychle. Mám ze sebe dobrý pocit, protože je vidět, že se dokážu držet předem určených věcí a dodržet to, co řeknu (v tomto případě napíšu). Mohu sledovat své pokroky a ty mne ještě více motivují a posouvají vpřed. Takže opravdu, nezůstávejte jenom u snění. Dost už bylo snů, teď se jde pořádně pracovat!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama