Nad propastí

28. dubna 2016 v 15:08 | Wic |  Téma týdne
Život po životě... aneb nad propastí mezi dvěma světy
Můj názor na témata, která se točí ohledně nesmrtelnosti, reinkarnace, duchů a dalších věcí...


Existuje nějaký život po životě, tuto otázku si pokládná rozhodně velká spousta lidí na celém světě, ale dozví se vůbec někdy pravdu?! Je možné, že smrtí naše pozemské dobrodružstvní nekončí? Nebo to, že naše duše opustí tělo znamená, že už nic nebude?
Hodně lidí se bojí toho, co nastane, až příjde jejich den, jejich poslední hodina, ba dokonce posledních pár vteřin, kdy se budou moct naposledy z plných plic nadechnout. Zase naopak na pohodu to berou ti, kteří věří tomu, že se jejich duše odpoutá v tu chvíli od těla a odejde na lepší místo ( nebo v podání jiné skupinky lidí - přetvoří se za určitou dobu na jiného živočicha).

Takže pojďme spolu rozebrat postupně všechny varianty!

1. Lepší místo

(lepším místem prosím rozumnějte něco jako ráj...) Duše po tom, co se odpoutá od fyzického těla je postavena před soud a tam se rozhodne, jestli půjde nahoru nebo dolů (aneb když se Wic pokouší krátit bibli :D )

2. Reinkarnace

(počítám do toho, jak reinkarnaci podle dimenzí na vyšší, nižší nebo tu stejnou - to podle toho, jak jste se na světě chovali, nebo i takovou tu, jak jdete na svět s oním posláním a do té doby než ho nesplníte, stále se rodíte znovu a znovu, ale jen a pouze jako ten stejný typ bytosti)


Obě dvě tyto metody se dají jednoduše vyloučit tím, že existují duchové. (kteří jsou dokonce i na pár snímcích... ano, i na reinkarnaci existuje pár důkazů, ale já této variantě prostě odmítám věřit)

3. Duše zůstává na Zemi

To se může samozřejmě stát i u těch dvou předešlých variant, že se něco pokazí a duše se nedostane do toho jinak klasického oběhu.... Ale teď konkrétně mám na mysli tu myšlenku, podle které mají prý všichni mrtví zůstávat tu s námi, v noci vylézat z hrobů a strašit na hradech (ok, teď už to tak možná trochu nechávám ,,vyhajpovat´´ jako nějakej Hollywoodskej film)

4. Smrtí všechno končí

Prostě The end. Svoje jste si tady prožili a teď už na vás čeká jen a pouze klidný bezesný a nekonečný spánek. Myslím, že toto je nemožné, protože na všechny tři předchozí myšlenky je více důkazů, než na tuto...

Já jsem tedy samozřejmě pro bod číslo 1, protože to je takové hezké a aspoň to člověku zabrání, aby se stresoval z toho, kdy příjde jeho čas....
A čemu věříte vy? Budu ráda, když mi to napíšete do komentářů!

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 28. dubna 2016 v 16:55 | Reagovat

já věřím, že smrt je jen další dobrodružná cesta....takže se na ní těším, ale doufám, že to příjde až za dlouho :-)

2 Wic Wic | E-mail | Web | 28. dubna 2016 v 17:09 | Reagovat

[1]: Přesně tak, že to bude za dlouho a nebude to moc dlouho trvat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama