Anonymita blogera

24. května 2016 v 13:10 | Wic |  Mé názory a úvahy

Zduř!

Tento blog mám od 16. října 2014, což budou tento rok na podzim už dva roky. Neříkám, že je to nějak dlouhá doba, prakticky jsem teprve na začátku, ale za ten čas, co se věnuji psaní, jsem stihla posbírat pár ,,zkušenností´´ a ,,postřehů´´.Nezačala jsem blogovat s myšlenkou, že bych chtěla na internetové síti působit anonymně, protože když si to tak vezememe, tak to prostě nejde. Když opomeneme fakt, že slova anonymita a internet vůbec nejdou dohromady, tak i přesto je to blbost. Podle mě nikdy bloger, který bude vystupovat jako nějaká imaginární a neexistující bytost nemá takovou šanci na úspěch, jako ten, který sebe představí.


Samozřejmě neříkám, abyste vystupovali pod svým pravým jménem nebo abyste v záhlaví menu měli uvedenou svou adresu bydliště, ale měli byste poskytnout tolik informací o sobě, aby si o vás mohl váš čtenář udělat nějaký obrázek. Asi není dobré postovat svoje fotky pravidelně na blog, od toho jsou jiné webové stránky, ale třeba odkaz na nějakou sociální síť by nemusel ve vašem menu chybět.


Já osobně nerada čtu blogy, u kterých si pořádně ani nejsem jistá, jaké pohlaví to píše (což zjistím samozřejmě z toho, jaké koncovky používá ve svých článcích..) a přibližný věk též musím odhadovat ze smysluplnnosti textu. A proto i o sobě se snažím na blog psát nějaké ty věci, které sice většinu ,,internetový surfařů´´ nezajímá, ale ten, koho by zajímalo, kdo postuje články na můj blog, může si to najít...


Na úpném začátku jsem na druhou stranu zase neplánovala, že budu mít na blogu odkazy na instagram a twitter, kam normálně přidávám fotky. Samozřejmě, informace typu věk atd. jsem na blogu zdělovala už od začátku, ale s fotkama jsem opravdu nepočítala... Na druhou stranu to neberu vůbec jako nějaký zápor, aspoň přesně víte, kdo jsem a můžete si o mě udělat obrázek.


A jaký máte názor na toto téma vy? Vystupujete na blogu jako ,,imaginární´´ osůbky nebo vystupujete jako ,,konkrétní´´ člověk?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama