Město vs vesnice

11. června 2016 v 13:14 | Wic |  Mé názory a úvahy

Mezi životem na vesnici a životem ve městě je spoustu rozdílů, a proto bych se chtěla tak trochu zamyslet nad tím, jaké výhody a nevýhody nám tyto dvě odlišná místa přinášejí. Dá se vůbec říct, kde se žije lépe? To bude asi spíše podle toho, co komu jak vyhovuje, jaké má daný člověk potřeby....

Pojďme si teď tedy rozebrat nějaké ty klady a zápory...


Nejvetší výhodou měst je rozhodně dostupnost všech možných míst. Od škol přes pracovní místa až po nákupní střediska, kde sežene opravdu cokoliv. To opravdu na vesnici nemáte. Tam jste rádi, když je nějaká místní malá pošta, dětské hřiště a malý obchůdek, kde si koupíte rohlík za tři koruny. No a když máte opravdu štěstí, tak je tam i nějaká ta základka, ale ze svých zkušenností vím, že učivo na těchto školách není tak kvalitní jako například na městských školách (hlavně proto, že tam berou i učitele, co na daný předmět nemají aprobaci a jsou takzvaně ,,o lekci napřed´´, protože by nikoho jiného nesehnaly)


Ve městě nemusíte jezdit autem, protože se kamkoliv dostanete tramvají nebo busem (samozřejmě v Praze také metrem). A spíše by se dalo říct, že v některých větších městech je nepraktické do centra jezdit autem, jinak budete zdlouhavě hledat místo, kam byste mohli zaparkovat. No a když už auto použijete, nemusíte jet nějakých padesát kilometrů po polní cestě, abyste narazili na nějakého potulného prodavače zeleniny.


Ve větších městech je daleko lépe placená práce a také se zde dá lépe sehnat. Samozřejmě, že jsou zde zase vyšší náklady například na bydlení, ale jídlo v kauflandu seženete levněji, než v nějaké vesnické sámošce.


Naopak velkým záporem města je to, že nemáte v okolí pár kilometrů žádné krásné místo na procházky (tedy poud nebydlíte někde na okraji města). Samozřejmě, všude se dnes nechávají budovat kdejaké stezky nebo je ve městech plno parků, ale řekněte mi, kdo z vás by šel na nedělní procházku po obědě se projít a vyčistit si hlavu do Sherwoodu (tak se btw říká tomu parku vedle Hlavního nádraží v Praze, který je opravdu ,,velmi dobře udržovaný´´ a nechali byste tam klidně i pětiletý dítě se procházet samotný xD ... no spíše já bych tam tedy sama ani za bílého dne nešla...)


To na vesnici se můžete jít kdykoliv projít do místního lesíka nebo se procházet po silnicích, kde je stále menší provoz než ve městě, takže vás každou chvilku z poklidného bloumání nevyruší nějaké rychlejedoucí lamborgini...


Z vesnice ale budete muset nejspíše za prací stejně dojíždět do města, protože dobře placenou práci v nějaké zapadlé vísce o 500 obyvatelých asi těžko seženete. Takže stejně přes týden nějaké to město a užijete si poklidný pouze víkend. Tak to rovnou můžete bydlet ve městě a volné dny trávit třeba na chatě.

Mě je popravdě naprosto jedno kde žiji (momentálně to mám tak, že víkendy trávím na chatě a přes týden se dusím v Praze výfukovými plyny...), vpohodě se přizpůsobím a jsem spokojená kdekoliv. Záleží mi spíše na tom, jestli se mohu bavit svými oblíbenými činnostmi a to je to, co mne opravdu dělá šťastnou a nezáleží mi na tom, kde to dělám.

A co více vyhovuje vám? Budu ráda, když to napíšete do komentů :)
 
 
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 12. června 2016 v 8:24 | Reagovat

Žiji ve městě a můžu si tady stěžovat na ovzduší a na malá, otravná a sprostá děcka. :/ Blízko domu mám 4 obchody. Ten nejbližší je od mého domu vzdálen 3 minuty. Takže si mohu vybrat, kam půjdu nakupovat. V obchodním centru jsem za půl hodiny
a cesta do školy mi trvá 15 minut.Když si chci zaběhat, běhám po vyznačené stezce nebo po trávě. :)

2 Wic Wic | E-mail | Web | 12. června 2016 v 13:44 | Reagovat

[1]: Přesně, ta dostupnost a blízkost všeho je velkou výhodou města ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama