Copyright

15. července 2016 v 20:14 | Wic |  Deníček
Zduř!
Určitě jste si všimli mého podpisu, který poslední dobou přidávám na konec každého článku, též na nedávných kresbách se objevuje.
Byla to celkem náhoda, že mně něco takového napadlo, ale stejně i k té náhodě se váže taková menší příhoda. A protože hodně lidí z mého okolí mi často říká, že umím celkem dobře vypravovat, řekla jsem si, proč ne?!

Celý podpis vypadá spíše tak trochu zbrkle a neupraveně, jen taková random čmáranice, která snad ani neskrývá žádná písmena (to byl názor většiny lidí z mé rodiny, kteří viděli mé kresby, na kterých se copyright objevil). Ale to je opravdu dost velký omyl, protože já opravdu nejsem příznivcem věcí, co nemají žádný význam, takže bych si rozhodně takovýto pospis nikdy nezvolila.


Když se pořádně zaměříte na celou tu čmáranici a podíváte se zprava doleva, měli byste bezproblémů přečíst, co je tam napsané (nebo stačí si též ten podpis překlopit v nějakém programu....)


Ono je to v ,,počítačově´´ udělané verzi mého podpisu i celkem dobře poznat i bez překlopení, větší problém nastává až u ,,papírové´´ formy..


Takže ti inteligentnější z vás už určitě rozluštili tento rébus xD (je tam skrytu jméno Wicky psané zprava doleva)
Ale jak mne vůbec něco takového napadlo?!

Dříve jsem už měla vymyšlených pár podpisů, které jsem používala na své kresby, ale u žádného z nich jsem moc dlouho nevydržel (což je v případě podpisu opravdu dost blbé). Na konci článků jsem dříve nepoužívala podpis, ale dávala jsem tam rozloučení ,,tak zduř´´ a snažila jsem se, aby bylo pokaždé jiným fontem nebo aspoň trochu jinak stylizované.
Tento podpis mne napadl tak trochu náhodně někdy na začátku roku 2015. Ještě předtím než jsem se začala učit turecky byla totiž mou volbou arabština, a tak zrovna v té době jsem se snažila naučit arabskou abecedu. Moc se mi to ale nedařilo, protože to jejich písmo mi přišlo strašně moc těžké a takový jazyk se učit sama... no prostě stále mi to nešlo a já už z toho byla celkem dost zoufalá, a tak raději než abych dále pokračovala v tréninku psaní, jsem se věnovala přemýšlením nad důvody, proč mi to vlastně nejde (no to jsme celá já, raději furt nad něčím dumám než abych něco dělala...)
A nakonec jsem přišla na dvě různé varianty: Nejde mi to, protože písmo je psané zprava doleva/ nejde mi to, protože celkově ty tvary písmen jsou pro naší ruku nepřirozené. No a prostě zase se projevilo mé klasické já, které se snaží přijít na správnou odpověď, takže jsem začala hledat způsoby, jak dokázat, který z těchto důvodů je více pravdivý. Tak mě napadlo, že ten první důvod se dá ověřit celkem jednoduše - pokud by byl hlavní problém to, že je pro nás nepřirozené psát zprava doleva, tak bych nedokázala psát latinkou zprava doleva. Ihned jsem to šla vyzkoušet, psala jsem jak psace, tak tiskace latinkou a změna směru, ze kterého se píše, nebyl zase až tak veliký problém. Takže jsem nakonec usoudila, že asi ten druhý problém bude tím hlavním, proč mi to nejde.

A jak jsem si tak trénovala psaní latinkou zprava doleva, tak nejenže jsem si z toho udělala ,,tajné´´ zápisy do deníku, které se nedají tak jednuduše přečíst, též jsem si z toho vytvořila i svůj podpis. Když si ale tak zpětně vezmu, nevím proč jsem si tak zaklíčovávala ty zápisky, protože mé písmo je i v normální formě celkem rébus :)

Když se ještě vrátím k té arabštině, tak jsem to tenkrát po pár týdnech vzdala, přišlo mi to moc náročné. Až teprve letos v březnu jsem se k tomu zase dokopala a od té doby mě to drží (a klidně ať mi trvá další rok se naučit tu jejich celou proklatě těžkou abecedu, tentokrát to prostě už nevzdám!)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 15. července 2016 v 22:31 | Reagovat

zajímavé

2 Wic Wic | E-mail | Web | 16. července 2016 v 18:18 | Reagovat

[1]: :)

3 Jaroslava Jaroslava | E-mail | 27. února 2018 v 15:45 | Reagovat

Skvělý podpis a skvělý nápad napsat deník i třeba podpis zprava doleva. A což teprve levou rukou. To jde úplně samo. Lehounce. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama