Volný čas

15. srpna 2016 v 10:27 | Wic |  Deníček
Zduř! Vítám tě u dalšího článku, který je zaměřený na mou osobu
(tedy konkrétně na mé oblíbené činnosti...) Mám pocit, že svůj volný
čas netrávím úplně obyčejně (no aspoň nesedím celou dobu u faceboočku nebo u gamesek a další mou jedinou oblíbenou činností není jen scházení s kamarády...)

1. Věc, která mě asi nejvíce baví a také jí věnuji největší část ze svého volného času, je učení jazyků. Každý den mám vyhrazený čas na určité jazyky (a v nich samozřejmě na určité oddíly atd.), abych měla přehled, kdy co jak se mám naučit. Už je pro mě naprosto automatické, hned jak příjdu ze školy, rychle mrknout do sešitu, abych zchecknula, co se mám vlastně vůbec učit, a pak se ihned jdu zahrabat do slovníků, konverzací... nebo si třeba hledám k tomu nějaký materiál na internetu. Průměrně učení jazyků věnuji něco okolo tří až čtyř hodin za den (což se teď o prázdninách někdy dokonce i zdvojnásobuje)...

2. Ihned po učení jazyků je mou další zálibou čtení. Poslední dobou sice moc nečtu knihy (ale za den si udělám čas na cca nějakých 10 stránek), ale spíše si stahuji různé články z netu (ukládám si je do Wordu, abych si je mohla přečíst, i když budu offline) a ihned po tom, co je přečtu, tak je mažu (no ono jsou to takové kravinky, že je to opravdu jen ,,na jednou použití´´) Protože jsem si řekla, že čtení bude spíše pro mě


takovou ,,relaxační´´ činností a ne vzdělávací, nemusím si vybírat zdroje článků, které mají člověku něco předat, a tak většina věcí, které čtu jsou z webů typu ,,jen pro ženy´´, ,,doma.cz´´ atd. (takže opravdu kvalitní materiál...)

3. Po čtení následuje rozhodně kreslení. Další činnost, při které dokážu úžasně vypnout. Nejčastěji si u kreslení pouštím nějaký film nebo videa z youtubka (tím myslím jako od youtuberů) nebo třeba hudbu. Nerada kreslím takovýma těma technikama, u kterých se můžete ušpinit nebo rozlít vodu (protože mám vždycky u toho rozloženýho noťase, tak voda opravdu není nejvhodnější...). Nejčastěji kreslím lihovkama, fixama, propiskama....

4. Blogování je v mém žebříčku činností na čtvrtém místě. Baví mě vymýšlet články, baví mě je psát, ale nejhorší na tom je asi ta korektura. Já, velký negramot, který je schopný napsat slovo ,,pět´´ s ,,je´´ a stále se nenaučil, kde se píše ,,mně´´ a kde ,,mě´´, jsem asi rozený ,,korektůrář´´ (nebo se tomu týpkovi, co překontrolovává texty říká korektor?! --> jo, asi jo, to zní trochu lépe...) No prostě, dlouho mi trvá než nějaké ty chybky ve článku najdu a opravím, přesto se vždy bojím, že jsem tam ještě nějaký nechala (takže se opravdu omlouvám za případné chyby!)
Ale na blogování mě též baví to, že vidím nějaký ten ,,ohlas´´ (nebo možná spíše by bylo lepší říct reakci) na svou tvorbu. (takže napiš koment ---> třeba o tom, co děláš ve volném čase ty nebo jestli třeba nemáme náhodou něco společného... xD)

5. Cvičení je pro mě na pátém místě. Neříkám, že mě nějak extra baví, když se musím celá urvaná ze školy ještě dokopávat k tomu, abych udělala denní porci kliků, dřepů a protahovacích cvičení, ale aspoň vím, že dělám něco pro sebe a nemusím se proklínat za každou nezdravou věc, kterou sním... Ale když je venku hezky a jdu si zaběhat, tak to je zrovna sport, který mě baví (protože u běhu narozdíl od klikování mohu vypnout a zrelaxovat... a též u toho často získává inspiraci na nějaký článek...)

6. Sociální sítě mi také zaplňují určitou část mého volného času. Nejsem takový ten člověk, co vysedává u fb (já vlastně fb vůbec nepoužívám, jen občas zajdu na messenger, ale to spíše jen proto, abych se podívala do konverzace naší třídy, jestli náhodou nejsou nějaké změny ve školním rozvrhu atd., takže o prázkách ho též vůbec nepoužívám). Spíše používám We Hear It, kde je úplně mega spousta super inspirativních obrázků. Pak také Instagram, kde si opravdu moc ráda prohlédnu zajímavá selfiečka lidí, které třeba ani neznám.... No a nakonec, můj největší oblíbenec - Twitter. Tam trávím celkem dost času, projíždím příspěvky, chatuju s lidma.... scháním followery...

7. A na sedmém místě se umístilo... no vlastně celý zbytek činností, které ještě dělám. Což je sledování filmů, videí, poslouchání hudby, přecpávání se různým dobrým jídlem, nakupování přes e-shopy, nakupovaní ,,in real time´´ v nákupních centrech, focení selfieček, líčení se.... prostě strašně velká spousta věcí, které nejdou už nijak seřadit (a ani je nedělám nějak pravidelně, ale spíše jen, když zbyde čas....)
A čím se bavíte Vy ve volném čase?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama