Dobré a špatné vlastnosti

22. září 2016 v 6:00 | Wic |  Mé názory a úvahy

Zduř!
Dnes jsem si připravila takovou úvahu (nebo spíše zápis myšlenek, které se mi poslední dobou honí v hlavě). Začátkem května tohoto roku jsem se začala scházet s jedním týpkem, o mých letních prázkách a o jeho dovolený jsme spolu strávili celkem dost času, a protože já jsem celkem ,,povídací člověk´´, který potřebuje ve vztahu aspoň nějakou část času zaplnit debatami, pobrali jsme toho celkem dost. Oba dva jsme dost kritický, a tak jsme se nejednou dostali k hovoru, ve kterém jsme si navzájem vytýkali, co nám na tom druhém vadí a on mi nejednou řekl, že mám špatný pohled na to, jaké lidské vlastnosti jsou dobré a jaké špatné.Spolu máme takový vztah nevztah, který by se dal nazvat i jako Friends with benefits, a tak se i párkrát stalo, že jsem mu řekla, co mu chybí za vlastnosti, aby se z našeho vztahu mohlo stát něco víc. To jsem asi ani dělat neměla, ale jako vždy jsem nedomýšlela důsledky svého jednání, protože mi je vcelku jedno, jestli mé výrroky někoho zasáhnou. A v tu chvíli mi poprvé řekl, že mám asi špatný pohled na to, jaké vlastnosti jsou správné a které naopak špatné. Ale nemělo by to být snad subjektivní? Každému přece sedí a vyhovuje něco jiného!
Hodně mi záleží na penězích, a tak bych si rozhodně nehledala skromného partnera, pro kterého peníze nemají snad skoro žádnou hodnotu.
Nesnáším romantické žvásty, takže beznadějný romantik nebude rozhodně má volba.
Jsem tak trošku namyšlená a nemám ráda lidi, co se podceňují, tím pádem bych vedle sebe ráda měla člověka, který bude na tom podobně jako já.
Mám vcelku problém s tím, že je nemnoho lidí, ke kterým bych měla úctu, ale přesto mé postavení ve vzathu by mělo být trochu podřadné, protože jsem zastánce toho, že stále žena je méně než muž (například si myslím, že ženy by neměly zastávat pozice typu prezidentka, ředitelka oddělení policie nebo jiné vysoké reprezentativní pozice, ale určitě nejsem pro to, aby ženy nestudovaly a měly jinak menší uplatnění než muži atd.), a tak vedle sebe musím mít někoho ke komu budu úctu mít a koho budu respektovat. Jinak si totiž z toho člověka moc utahuji a mám sklony se dostávat do dominantní pozice ve vztahu, což jde zase proti mým osobním morálním hodnotám.
Nemám ráda muže, kteří stále dělají nějaké ty vtípky a neumí nikdy jednat vážně (což zrovna je případ toho týpka, se kterým se scházím. I když je mu třia-třicet, chová se až moc dětinsky...). Nechtěla bych mít vedle sebe nějakého suchara, co se nikdy nezasměje, ale čeho je moc...

Protože mi všechno toto vadilo, začala jsem hledat ve starších věkových sférách, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že dnešní chlapi se už opravdu nemůžou za chlapy považovat... (samozřejmě ne všichni, ale celkem velká část)
Nedávno jsem jela v tramvaji a tam nějaký (myslím, že přibližně čtyřicetiletý) týpek hysterčil s mobilem v ruce (telefonoval nejspíše s nějakou svou přítelkyní, manželkou nebo tak). Toto chování mi vadí i u ženských, ale u chlapů je to opravdu na facku.

Hodně lidí mi říká, že jsem na svůj věk až moc vyspělá a moc nad věcma přemýšlím. Hodně lidí mi říká, že vše beru až moc vážně, a i když se jednou za čas zasměju, nemohu si přece užívat života. Že to, jak trávím svůj volný čas (čtení knih, kreslení, učení se jazyků, čtení si věcí o politice a náboženství) naznačuje, jak jsem jiná (což je podle nich špatně), než většina mé generace, co se raději zabaví u youtubka nebo jsou venku s kamarády svého věku (s těmi jsem si já však nikdy nějak moc nerozuměla). Mě totiž strašně vadí lidi, co nemají stanovené cíle, za kterými jdou za každou cenu. Vadí mi, že jedinou jejich náplní jsou povinnosti a jejich život by se spíše dal nazvat přežíváním.

Ale teď zase zpátky k těm dobrým a špatným vlastnostem. Když jsem mu řekla tento výčet věcí, co mu chybí, řekl, že neumím rozpoznat, jaké jsou dobré a jaké šatné vlastnosti a že všechno, co jsem mu řekla je výčet špatných vlastností a prý že jsem psychopat. Ještě že se výdáme jen za jedním účelem, jinak bych to asi už utla...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama