Čtyřka nejlepších českých filmů

26. ledna 2017 v 6:00 | Wic |  Wic doporučuje

Čtyřka mých nejoblíbenějších českých filmů

Zduř,
pro dnešek jsem si připravila článek, ve kterém vám představím mé čtyři nejoblíbenější filmy. Je to totiž pár dnů zpět, co jsem si uvědomila, že v poslední době sleduji především české filmy a zahraniční mírně opomíjím (což znamená, že bych si jich taky měla trochu více nakoukat, oprášit, co jsem dříve sledovala, jestli se mi to pořád ještě líbí nebo se můj filmový vkus změnil, abych mohla zpracovat v nejbližší době i článek o nich, prostě takové pokračování...).

Mým úplně nejoblíbenějším českým filmem je...


Můj vysvlečenej deník
Je to film z roku 2012, já ho viděla asi nějaký půlrok nebo třičtvrtěrok zpátky, takže v té době už nebyl úplně žhavou novinkou.
Děj je vcelku jednoduchý, hlavní hrdinka Johana žije se svým otcem a nevlastní matkou. Ta je zároveň její učitelkou Angličtiny ve škole. Johana má tři kamarádky (Kasandru, Káču, Andy) a dva kamarády (Vektora a Hagrida).
Začátek filmu tvoří takové ty klasické teenergerovské náměty. Jeden miluje druhého, ten ho zase nechce a chce někoho jiného atd. Zvrat nastane ve chvíli, kdy začne pochybovat, že její "otec" je jejím biologickým otcem. Pak se chce vydat na místo, kde zahynula její matka a setkat se s mužem, o kterém se domnívá, že je jejím "pravým" otcem.
Nejvíce se mi líbí to, jak je celý příběh zpracovaný. Některé části jsou vyprávěny v retrospektivě, zbytek se odehrává v přítomnosti. Když jsem ho viděla poprvé, říkala jsem si, že s tak kvalitním zpracovaní není snad ani možné, že to je náš film.

Můj druhý nejoblíbenější film se jmenuje...


10 pravidel jak sbalit holku
Tato komedie byla natočená v roce 2014. Já jí viděla teprve nedávno, asi měsíc nebo dva zpátky, ale mám pocit, že si jí pouštím tak třikrát do týdne a zatím se mi neokoukala. Třeba moje máma o tomto filmu říká, že je to kravina a kdyby na to narazila v telce, ihned by přepínala dál.
Hlavním hrdinou je student astrofyziky Marek, který se zamiluje do dívky, Stephanie, studující Francouzskou literaturu. Vypočítává si horoskopy, sleduje hvězdy a snaží se najít ten správný okamžik, kdy jí oslovit. Jeho spolubydlící to už s ním nemohou vydržet, a tak požádají o pomoc jeho otce, který je vydavatelem řady bestsellerů o balení žen. Celý zbytek děje je o tom, jak se Marek pokouší těmito radami řídit, ale je to takový "šikula", že u toho udělá více problémů, než užitku. Nakonec ale vše dobře dopadne, prostě klasická romantická komedie v českém stylu.
Nejvíce se mi na tomto filmu líbí ty hlášky, které prostě v amerických komediích nenajdeme. Například výroky typu "já mám pocit, že se známe z minulého života" nebo "vpohodě jen tam trohu blbne Merkur se Saturnem" jsou podle mě naprosto super a pousměju se nad nimi vždycky.

Na třetím místě mám dva filmy, nedokáži se stále rozhodnout, který je lepší. Oba dva jsem viděla za poslední dobu asi milionkrát a pořád mě baví...


Padesátka
Film z roku 2015. Celý děj se odehrává na horách, konkrétně v Krkonoších. Opět se zde objevují tak skvělé hlášky, které pobaví, například: "Na tři krále nepij, protože nevíš, koho trefíš stromkem." Celkově zde vystupují "zajímavé" postavy, jako lyžařka s jednou nohou, týpek, co loví ženský na neplodnost nebo syn běžkaře, který klátí místní ženský v krmelci. Jeho otec, Pavka, je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Chce aby i z něj byl dobrý běžkař, který bude pokračovatelem jejich rodu, ale on si raději zajde do toho krmelce... A do tohoto horského "světa" se ještě připlete lyžař Jan Hilský (toho hraje mimochodem Marek Taclík, za což má u mě tento film ještě další plusko...). Ten se vydá po závodech do hor a chce poznat svého otce. A o tom je vlastně celý děj filmu, tedy aspoň od první čtvrtiny.
Tento film se mi líbí hlavně díky své originalitě a též vtipu, který se mi zatím neohrál. Také se mi líbí, že je to z prostředí hor, konkrétně města Špindlerova Mlýna, které tak trochu znám, a tak to není jako americká komedie z New Yorku, který mi prostě nic moc neříká.


Sezn@mka
Film z minulého roku. Viděla jsem ho poprvé asi dva měsíce zpátky nebo tak nějak. Hlavním pilířem děje je seznamování se přes internet, které se nemusí vždy úplně vydařit. Ve filmu se objevuje několik postav, které si musejí projít přes mnohé příšerné schůzky, než se nakonec potkají ti praví. Hledání jim ještě kazí šéf portálu seznamky, který si vybírá ze seznamu vholné "kandidátky" pro sebe. Jednou ale šlápne vedle a osloví kamarádku své manželky...
V tomto filmu se mi moc líbí hlášky typu: "Nejdřív blinkat, potom spinkat." nebo "Nech tu tyč, dneska už si tancovala."
Také se mi líbí "aktuálnost" tototo tématu, protože v dnešní době je mnoho zoufalců, co loví právě na internetu (tím samozřejmě nechci nikoho urazit...)

Jaký máte názor na tyto filmy, líbí se vám nebo si myslíte, že je to spíše takový ten "odpad", který raději v televizi ihned přepnete? A které jsou vaše nejoblíbenější české filmy?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. ledna 2017 v 10:25 | Reagovat

Nejvíce se mi líbila ta Padesátka :-)

2 zuzri zuzri | Web | 26. ledna 2017 v 12:37 | Reagovat

Teda ani sem o nich nevěděla :D každopádně dík za tip

3 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 26. ledna 2017 v 12:55 | Reagovat

nejvíce mě zaujala seznamka...možná zkouknu.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama