Duben s WNaty a Wic

30. dubna 2017 v 8:00 | Wic |  Deníček
Zduř,
tak jsme se opět vrchly s Naty na další díl společného měsíce, nebo-li "duelu", jak to pojmenovala Naty :) Tentokrát se vrhneme v kreativnu na téma láska, v názorové části rozebereme "rodinu". A také nechybí naše tipy, ať už na činnosti nebo produkty. A ať nejsme zase jen ty "kladné", trochu si postěžujeme, co se nám naopak za věcičky nelíbilo.


Rodina

WNaty
To, jakou rodinu máme, ovlivňuje celý náš život. Když člověk tvrdí, že pro něj není rodina důležitá, ve skutečnosti sehrála v jeho životě obrovskou roli - rodina je prostředí, ve kterém vyrůstáme, prostředí, ze kterého přejímáme své první návyky a názory. Na základě toho, jak nás rodiče vychovávali získáváme vlastní postoje, je to alfa a omega toho jací jsme. Neznamená to nutně, že budeme stejní, jako rodiče, s něčím můžeme nesouhlasit a tomu se budeme v životě vyhýbat. Osobně si myslím, že každý by měl ke své rodině chovat určitou míru úcty, ať už byla jakákoliv. Už jen to, že nám rodiče dali život je něco, čeho si musíme vážit. Ti šťastnější z nás, kteří mají fungující rodinu mohou být vděční za to, že je rodina zabezpečila, vytvořila jim zázemí, za to, že měli šanci se od svých rodinných příslušníků něco naučit. Důležité je nezapomínat, že v každé rodině jsou nějaké neshody, v každé rodině se lidé občas rozhádají a je v pořádku, že každý má vlastní názory a postoje. Jen je potřeba, respektovat názory a postoje druhých a dokázat se dohodnout na kompromisech. Ostatně tak, jako v každém vztahu. Jinak to nefunguje.

Wic
Sice to nerada připouštím (nesnáším totiž, když musím přiznat, že mě něco "nevědomě" ovlivnilo), ale má rodina měla samozřejmě na mě velký vliv. Jsem ráda, že jsem měla to štěstí vyrůstat v úplné rodině v rodinném domku, který obývali ještě tátovi rodiče (dnes teda už jen babička). Naše rodina je dost zvláštní. Nikdy jsem si nemohla k nám domu nikoho vodit (asi tak do svých deseti let), všechno se jelo podle pravidel, která ale nebyla přesně vytýčená, protože jedinci naší rodinky nedokážou spolu narovinu mluvit. Když bych si vzala jen naší "užší" rodinu, tak táta, no ten si sype z každé kraviny. Naposledy to bylo kvůli tomu, že se mu rozbylo auto, které měl rád. Nejvtipnější na tom bylo, když mu máma řekla (a měla pravdu): "Karle, ty se tady sypeš z toho, že se ti rozbilo jedno z našich třech aut, protože bylo tvé oblíbené... normální lidé jsou složení z toho, že se jim rozbilo auto, a tak nemají čím jezdit." Máma je celkově fajne, dá s se ní bavit naprosto o všem. Myslím si, že každý problém v rodině se dá nějakým způsobem vyřešit, no a když ne, tak se přes něj musíme nějak přenést, protože rodina je zrovna ta věc, kterou asi v obchodě nevyreklamujeme.

Dubnové tipy

WNaty
Venku už se otepluje, jaro je v plném proudu a léto už mu dýchá na záda. Grilovací sezóna u vždy nás začíná 30. dubna pálením čarodějnic. Tak hurá sebrat partu, naložit maso, rozdělat oheň a užívat si stále teplejších podvečerů!

Wic
Já jsem člověk, co si zapisuje každou kravinu a jelikož jsme na blogu, taks i myslím, že se mezi čtenáři najde velká část lidí, co také mají na každou věc založený sešit a musí si poznamenat i ten nejmenší úryvek ze svého života. A protože venku ještě není úplně nejdokonalejší počasí, co takhle si vzít staré zápisky, pokochat se tím, jaké chvíle jste si před pár lety užívali, zasmát se na probémy, co jste řešili. No a hlavně zabránit jarní depce z toho, že absolutně nic nestíháme, nic nemá smysl a "mrtvé" jsou pro nás nejen pondělky, ale snad každý den v týdnu.

Oblíbenosti

WNaty
V poslední době mě mile překvapily černé oční linky Studio Lash the Miaoww Look od Miss Sporty ve fixe. Na rozdíl od mých oblíbených Essence superfine mají trošku tužší hrot, takže nekloužou po víčku jak se jim zachce a mimo jiné se na rozdíl od nich neobtiskávají a vydrží na místě prakticky celý den! Myslím, že mám nového oblíbence!

Wic
Jelikož jsem si tento měsíc kupovala nový kompík, musím ho sem samozřejmě zařadit. Stál jen cca 5500, což mně opravdu bohatě stačí na blogování, nějakou tu lehkou grafiku, na objednání kravinek z e-shopu a na psaní knížek, co víc si jen přát :) A když jen píšete, tak baterka mu vydrží i něco okolo 12 hodin, což je fakt fajne. Takže doporučuji Lenovo Ideapad 100S!

Neoblíbenosti

WNaty
Pocit hladu je mým denním chlebem (jak paradoxní, že?) avšak někdy se rozhodnu svůj hlad ukojit a to něčím dobrým. V poslední době jsem si oblíbila tuňáka a jednoho krásného dne jsem si řekla, že si plechovku koupím na večeři. V akci?! Chňapla jsem po něm a zamířila rovnou k pokladnám. Jaké zklamání bylo, když jsem na internátu zjistila, že to není obyčejný tuňák, ale tuňák od Rio Mare v cibulové omáčce. Jedna z nejnechutnějších věcí, co jsem kdy jedla. Cibuli mám ráda, ale tohle chutnalo jak několik desítek let staré lečo z levné konzervy s pár kousky ryby. Fuj!

Wic
Já jsem tento měsíc měla asi celkem šťastný, protože se mi do cesty nepřipletlo nic, co by stálo za zmínku v těchto "špatnostech".

Tip na songu

WNaty
Poslední dobou se opět shlížím v hudbě mé letní lásky, kapely Sum 41. Jedním z mých dokola přehrávaných songů je písnička Baby You Don't Wanna Know. Je svižná, správně punky a dle mého názoru úplně ideální k řízení - stáhnout okýnka, zdupnout plyn na podlahu a doufat, že se ta stará kraksna nerozsype.

Wic
Jako zástupce mého dubnového playlistu jsem vybrala jednu velmi chytlavou songu od český skupiny Punk Floid - Familia. Na českých píšničkách si nejvíce užívám vtipných textů, které mě dokáží pobavit v každé situaci.


Kreativno

WNaty
Na svém blogu zmiňuji, že se poslední dobou více než na realistickou studii soustředím na kresbičky různých smyšlených charakterů, abych rozvíjela svou fantazii. I proto jsem se rozhodla pojmout zadání "Láska" jako téma pro trénink a vytvořila jsem nespočet kresbiček na tento námět. Se čtenáři se chci podělit o dvě, které jsou mi nejsympatičtější.Wic
Jen tak jsem si čmárala, jako kulisu jsem měla zapnutý nějaký český filmek a po dlouhé době zkoušela kreslit progresama (já, člověk, co jede především jen propiskou a teď tam mají přijít barvičky...). A najednou vznikla taková barevná čmáranice, která na mě zapůsobila... jakoby mě "nutila", abych jí zveřejnila. A protože pár procházející se po kolejích je celkem láskyplný, tak jsem to ihned ve svém "složkovacím" principu třídění v počítači zařadila k projektu. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama