Čtyřka nej zahraničních filmů

4. května 2017 v 15:04 | Wic |  Wic doporučuje
Zduř,
pár měsíců zpět jsem vydala článek o mých oblíbených českých filmech, které tedy vedou stále na příčce mých top nad zahraničními (už jenom z toho pohledu, že josu naše...), ale ráda bych vám představila ještě čtyři "cizí" kousky, jak se říká, "aby bylo na co koukat". Jsou to podle mě ty nejpovedenější a nejkoukatelnější filmy, co nevznikly v "české dílně" a též jsou jedněmi z mála materiálů, u kterých vydržím bez toho, aniž bych se unudila.


4. Suicide Squad
Film od DC, který vyšel minulý rok. Myslím si, že každý o něm aspoň zaslechl a většina ho viděla. Takže asi ani děj není důležité podrobně popisovat. Jedná se prostě o "Sebevražedný oddíl", nebo-li skupinku vězňů, kteří si "bojem proti zlu" zkracují určenou dobu pobytu ve vězení.
Tento typ filmů nebyl nikdy můj šálek kávy, třeba u Marvelovek jsem se málem unudila, Matrix nebo Kingsman byly pro mě ve stylu "jednou a dost". Ale prostě já mám nějaký citový vztah k Harley Quinn. Zprvé, herečka (Margot Robbie), která jí hraje právě v Suicide Squadu je strašně hezká a zadruhé, já tak naprosto "lovím" tu její zvrácenou podobu, kterou získá po zamilování se do Jokera.
Strašně se mi líbí merch k tomutu filmu, jako například bunda Harley Quinn - Property of Joker nebo její úžasné tričko Daddy's lit monster. (je to teda o hodně lepší "vohoz" než má v komiksové verzi...), takže mám rozhodně na svém zdlouhavém wishlistu i nějaký ten "filmový hadřík".

3. Neznámý svůdce
Film z roku 2007 s krimi tématikou. Hlavní hrdinkou je novinářka Rowena Price, která se dozví, že vražda její kamarádky by mohla souviset s reklamním magnátem Harrisonem Hillem (toho mimochodem hraje Bruce Willis, což je i ve svém věku fešák...). A tak se Rowena se svým kamarádem Milesem Haleyem rozhodne přijít pravdě na kloub. Vytvoří si tak dva další "obrazy" své osobnosti a to Veronicu, která si chatuje na seznamce s Harrisonem a ještě Katherinu, co nastoupí jako brigádnice do jeho agentury. Tento film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha.

2. Aladin
Na mém žebříčku nejlepších filmů se samozřejmě nemůže neobjevit tento animák. Jediný kreslený film, který si ráda pustím i dnes.
Film se jmenuje podle hlavní postavy, chudého kluka žijícího na tržišti - Aladina. Tomu dělá společnost opička Abu. Jednoho dne se potká s krásnou princeznou Jasmínou, která by chtěla žít volnější život bez toho, aniž by jí věčně její otec společně s jeho rádcem Džafarem nabízeli nápadníky. Aladin, ten zase naopak touží po luxusu, ve kterém má ona možnost žít.
Džafar ho využije k získání kouzelné lampy z jeskyně skryté uprostřed pouště. Tam on objeví létající koberec. Lampu s džinem si též nechá pro sebe a díky němu se i dostane opět do blízkosti princezny, tentokrát ale v převlečení za pince Alího. Toho Jasmína odmítne, protože stále myslí na Aladina. Do toho ale ještě převezme moc místo jejího otce sultána jeho zlý rádce Džafar, ale jsme v Disneyovce, takže vše dobře dopadne.
Film je zpracován na motiv tradičních Arabských pohádek Tisíce a jedné noci, které jsou rozšířené v celém arabském světě, ale například i v Turecku.

1. Turecky snadno a rychle
Německá komedie (nevím proč, ale já naprosto miluju německé filmy tohoto žánru, protože jsou prostě vtipnější, než ty americké). Byl natočen i seriál s obdobným motivem a stejnými hlavními hrdiny pod názvem Turečtina pro začátečníky.
Většina děje se odehrává na ostrově v Indickém oceánu, kde ztroskotá partička naprosto rozdílných lidí - Lena, vcelku neurotická a ne úplně socializovaná Němka, Cem, turecký týpek, co chce prorazit ve světě rapu bezduchými songami a úcta k ženám v "evropském podání" mu nic neříká, jeho věřící setra Yağmur a koktavý Řek Costa, co se velmi "zajímá" právě o Yağmur.
Myslím si, že tady není zas až tak dobré zmiňovat podrobněji děj, rozhodně doporučuji si film pustit, protože každý si tam najde "to své" nebo aspoň "tu svou vtipnou hlášku, co pobaví".
Jen jedinou výtku bych tomu dala (ale za to může jen český dabing), písmeno "ğ" nebo-li "měkké g" (yumuşak g) se čte zrovna ve jméně Yağmur jako prodloužení předchozí samohlásky (takže "Jámur" a ne "JáGmur"). A též jejich příjmení Öztürk se nečte "eCtyrk" ale "eZtyrk", to by bylo jedině v německé verzi jména, ale toto je tradiční a velmi používané turecké jméno, takže asi prostě jen chyba v dabingu.

Jaký film je váš nejoblíbenější? A líbil se vám nějaký z mého seznamu?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 4. května 2017 v 17:43 | Reagovat

Ani jeden film z tvého seznamu jsem neviděla :)

2 Wic Wic | E-mail | Web | 5. května 2017 v 17:12 | Reagovat

[1]: ale rozhodně doporučuji :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. května 2017 v 6:41 | Reagovat

Viděla jsem snad jenom Aladina, ale zaujalo mě Turecky snadno a rychle :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama