Květen s WNaty a Wic

31. května 2017 v 18:14 | Wic |  Deníček
Zduř,
vítám vás u květnového dílu našeho společného projektu, který jsme rozjely s WNaty. Podíváme se na naše názory na to, jak vznikl svět, v kreativní části jsme tvořily na téma "Smysl života". A samozřejmě nechybí ani tipy, oblíbenosti a naopak neoblíbenosti. Doufám, že se vám náš spolený koncept líbí, protože v tom plánujeme pokračovat i nadále :)


Jak vznikl svět?

WNaty
To jak svět vzniknul je otázka, kterou si lidé pokládají už od pradávna a dosud není zcela zodpovězena. Dříve lidé vznik světa přisuzovali různým božstvům, tak vznikly víry, kdy má každá své bohy a své výklady. Já víru nemám, ale sama si nejsem schopná zodpovědět, jak vznikl vesmír, jak je možné že vznikla naše planeta a na ní život. Absolutně nechápu, jak je možné, že příroda je tak geniální. Uznávám Darwinovu teorii, ale jak to všechno započalo bude i pro mě záhadou a ačkoliv nejsem věřící, nezavrhuji možnost, že za tím vším bude nějaká vyšší moc.

Wic
Toto je téma, které zajímá lidi už od nepaměti. Já si nikdy touto otázkou moc nezaobírala, brala jsem to prostě jako hotovou věc, ale kdybych se nad tím zamýšlela, tak stejně bych nejspíše vždy došla nakonec k té variantě s vyšší mocí. Já jsem totiž dost skeptická i třeba k bližší historii našeho světa, než je "velký třesk", a tak prostě nevěřím nějakým vědeckým výzkumům. Myslím si, že lidé by se prostě v tomto neměli šťourat, chápu, že jsou vědci zvědaví, ale jsou prostě věci, které si nezaslouží lidé vědět.

Květnový tip

WNaty
Letní vysedávání na terasách kaváren, u ovocné domácí limonády, s tužkou a skicákem v ruce. To je moje! Jestli nevíte co podniknout o horkém jarním odpoledni, zkuste to s přáteli také. A pokud zrovna nejste kreativní duše, můžete si u popíjení limonády a pojídání zmrzliny zahrát nějakou stolní deskovou a nebo táborovou hru.

Wic
V části květnového dílu na blogu u Naty jsem zmiňovala v tipech mé oblíbené procházky ihned po konci vyučování, takže tady na to trochu navážu. Představte si takovou krásnou procházku ráno, třeba v pět hodin o víkendu se psem v centru Prahy. Určitě potkáte nějakého skvělého "zmateného" německého turistu, který vás rád pozve na pivo z Minimarketu a ještě se pobavíte. Já třeba takto jednou strávila nějaké čtyři hodiny na Náplavce s kámoškou, jejím psem a dvěma random Němci, co jsme potkaly pod Orlojem. Tak dlouho jsem si "neposprechtita" takhle pěkně Německy. Takže, co třeba někdy vyměnit víkendové ponocování v klubech za hezké svítání v centru? (no a nebo si prodloužit ty noční plány až do rána...)

Oblíbenost

WNaty
V poslední době jsem si oblíbila sprejový anti-perspirant MOTIONsense od Rexony, vůně s názvem "sexy bouquet". Má příjemnou nasládlou vůni, je osvěžující a skvěle chrání před potem.

Wic
Musím tady vychválit jeden skvělý krém na ruce od Oriflamu. Já mám totiž (zvláště) v zimě a na jaře problém se strašně suchou kůží na kloubech na rukách. No a pak mám ruce jak nějaká stará bába, což není opravdu moc hezké. A když mi na to ani můj oblíbený krém od Manufaktury s okurkovou příchutí nezabíral, sáhla jsem po jiném a ten mi z mejch rukou hnedka udělal "dětskou prdelku". Takže doporučuji SoftCaress Nourishing hand cream.

Neoblíbenost

WNaty
V posledním měsíci mě velmi zklamala "Poctivá" malinovka od Poděbradky. To slovo "poctivá" byl opravdu hodně špatný vtip. Chemičtěji chutnající malinovku jsem snad nepila, zlatá točená!

Wic
Tentokrát bych si chtěla postěžovat na barevné fixy od Dermacolu, které byly v letní limitce už minulé léto a teď opět přišly na trh. Připadá mi, že nedrží, rychle vysychají, barva není moc výrazná, mizí podél řas a úplně nezaschne, takže pak máte rozmazané oči, jak po nějaké velké párty.


TOP songy

WNaty
Hudba: Sum 41 teď zase jedu na plno. Jednou z těch, co mám uloženou ve svém TOP seznamu skladeb je Count Your Last Blessings. Písnička která ve mně vždy probudí mé dravé já a nakopne mě energií.


Wic
Mým naprostým favoritem za tento měsíc byla písnička Rebell od Die Ärzte. Já prostě naprosto miluju Němčinu a německé písničky samozřejmě též. A Die Ärzte je (podle mě) jedna z nejlepších skupin, co to umí pořádně rozjet. Takže mě skvěle probere, když ještě po ránu "umírám" v tramvaji při jízdě do školy.

Kreativno - Smysl života

WNaty
Pro tento měsíc bylo zadané téma "Smysl života". Upřímně mi dalo zabrat přijít na to, co na toto téma vytvořit, jelikož pro mě je smyslem života žít a život si užít. Nakonec mi do karet nahrál týden tvůrčího psaní v Mikulově, kterého jsem se v půlce května účastnila a políbená múzou jsem tam vytvořila haiku. Pro ty, kteří nevědí, co haiku je, jedná se o poetický útvar, který vznikl kdysi dávno v japonsku. Jde o jednoduchá trojverší, kdy první řádek má 5 slabik, druhý 7 slabik a poslední opět 5 slabik. Podmínkou není rým, ono ho vlastně v takovém malém rozsahu ani nelze vytvořit. Haiku se většinou snaží těmi několika málo slovy popsat danou atmosféru, krásu přírody a expresivní momenty života. Vytvořila jsem tedy tři haiku, ve kterých zachycuji pomíjivost okamžiku.

Teplý jarní den
slunce pálí na zádech,
náhle bouřka.

Blankytné nebe,
štěbetající roští,
zpívají ptáci.

Šimrá v nose
vůně sečené trávy,
rosa na řasách.

Wic
Já jsem se na toto téma rozhodla trochu "zabásnit" a to konkrétně o jedné etapě mého života, kdy jsem bezhlavě byla zamilovaná do jednoho svého učitele (dobře, nebyla jsem zamilovaná, ale chtěla jsem "doučování z tv", ale tak to je trochu jiný příběh...). V té době byl totiž takovým mým smyslem života a já kašlala na zbytek svého života... no prostě krizové časy.

Abych to od začátku vzala
já chtěla zajímavá být
abych holky pobavila
začala jsem o učiteli snít.

V té době jenom na oko
celé to hra byla
ale stačilo jen pár týdnů
a už se mi vymstila.

Do lásky jsem spadla
jak brambora do bahna
s každým úterým a čtvrtkem
se hlouběji propadala.

Stačil mi ze začátku
jen ten prostý fakt
že ho potkám na těláku
přecházel mi zrak.

Všichni mi říkali
že to nemá smysl
ale moje srdce
řeklo zamiluj se!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama