Červen s WNaty a Wic

30. června 2017 v 11:16 | Wic |  Deníček
Zduř,
tak je za námi další měsíc a to znamená, že jsme se s WNaty opět rozhodly připravit společný článek. Tentokrát se podíváme na téma horokopy, což je vcelku rozporuplná věc na debatování (teda pokud se vám do toho nepřiplete věštitelka Jolanda, protože jinak je to spíše pak komedie než-li vážné drama).Horoskopy

WNaty:

Vždy jsem se zajímala o mystické a éterické věci, bavily mě čarodějnice, mezi tím znamení a jejich charakteristiky mi přišly neméně zajímavé.
Na horoskopy ale nevěřím, myslím totiž, že je dnes může psát každý, s prominutím, blbec a že ji dávno nevychází doopravdy z hvězd, jak tomu bylo dříve. Horoskopy jsou dnes psány tak, aby působily konkrétně, přímo cíleně na vás, když se ale uvědomíte, zjistíte, že je tomu právě naopak - horoskopy využívají otřepaná klišé, ke kterým si dokáže každý přiřadit nějakou skutečnost z jeho života a proto má pak pocit, jakoby mu byla jeho předpověď šita na míru.
Myslím, že dřív bylo vykládání budoucnosti bráno seriózně a nebyl to jen prachobyčejný byznys, lidé dříve opravdu pozorovali a vycházeli z nebe, hvězd a měsíce a opravdu vznikali specializace, které se orientovali tímto směrem. Seriózně. A ačkoliv na horoskopy nevěřím, jelikož mi v dnešní době nepřipadají jako důvěryhodný zdroj, věřím na to, že na nás může mít noční obloha určitý vliv - stačí si jen uvědomit, že Měsíc ovládá na naší planetě příliv a odliv. A z tohoto důvodu bych snad i věřila opravdu specializovanému člověku, který se pozorováním nebe a sledováním dopadu jeho změn na lidi zabývá celý život, jeho předpověď, která by se skutečně odrážela od toho, v jakém rozmístění jsou planety, hvězdy, v jaké fázi je Měsíc.
Suma sumárum, horoskopy jsou pro mě především úsměvným pobavením, ale rozhodně se na věštby z nich nespoléhám.

Wic:

Já mám k horoskopům takový "oboustranný" vztah. Na jednu stranu je beru jako skvělé pobavení a krácení si dlouhé chvíle, když si při nudných hodinách ve škole půjčím od spolužáků, co jezdí metrem, deník Metro a čtu si tam takové ty random větičky, ohledně kterých si redakce hodí kostkou, jak to rozdělit k jednotlivým znamením.
Na druhou stranu, když už si s něčím nevím rady a cítím se psychicky trochu mimo, horoskopy, tarot a modlitby jsou věcmi, po kterých nejčastěji sahám. Neříkám, že bych se na ně na sto procent spoléhala, ale je to takové to hezké uklidnění, že za mnou stojí nějaká vyšší moc, že mě něco ochraňuje, no a že všechno dobře dopadne. Samozřejmě tedy pokud vám nevyjde v kartách nebo v horoskopu zrovna nějaká špatná věc, která vás ještě více vystresuje, že... Ale zase v tu chvíli, kdy něco takového potřebuji, opravdu nesahám po Bravíčku, nebo po již zmíněném Metru, ale rozhodně volím profesionála. Na horoskopy nikoho neznám, ale moje babička je odbornice na tarot, takže za tou moc ráda chodím. Několikrát se opravdu stalo to, co mi vyložila, takže tomu i vcelku věřím. Jen tím, jak je to babička, tak jsem zbavená těch strachů, že by mi mohlo vyjít něco špatného, protože to si babička raději podusí v sobě a nic mi neřekne. Pak to na ní jen poznám tak, že má ještě větší starost než obvykle.


Červnový tip:

WNaty:

Denně nosím linky. Letní tropy ale dávají mému líčení dost zabrat. Nesnáším, když se mi potem začne linka obtiskávat do záhybu oka. Přišla jsem tedy na fígl, který dokáže této situaci relativně dobře zabránit. Stačí si na víčko nanést jen trochu pudru. Tím, že pudr absorbuje mastnotu a pot, nemá víčko šanci zvlhnout a linka se tak neobtiskne.

Wic:

V průběhu tohoto týdne jsem několikrát zaskočila do New Yorkeru, protože jsem potřebovala rozšířit svou zásobu croptopů, když máme to léto. A překvapilo mě, že ještě nejsou vyprodané zimní kolekce. Nechci tady vypadat jako nějaká reklama na slevy v New Yorkeru, ale prostě, když seženete něco, co stálo 699 za 89, tak to je trochu jiné kafe. Tímto vám tedy chci předat můj "trik" jak ušetřit. V létě nakupovat zásadně na zimu a v zimě na léto :)


Oblíbenost:

WNaty:


Vždycky jsem byla spíše na sladké, ale poslední dobou jsem spíše slanomil. Zachutnaly mi arašídové křupky. Nejlepší jsou od značky Canto. Jedná se o tuzemský produkt, který má stručné složení a obsahuje vysoké procento arašídů. Navíc není drahý a je snadno dostupný. Takže pokud nevíš, co budeš mlsat večer k televizi, utíkej pro ně.

Wic:

Za červen bych vám chtěla doporučit rtěnku od Macu v odstínu Pick me, pick me! Je to taková krásně fialková se třpytkami. Krásně vypadá samotná, ale já ještě více preferuji verzi, kdy si pod ní dám tmavší tužku nebo jinou tmavší rtěnku, pak je z toho hezky rebelský, ale stále vcelku nositelný (proti mým klasickým tyrkysovým nebo třeba černým...) look.


Neoblíbenost:


WNaty:

Zkusím nové chutě! Jo... čaj od Apotheke s příchutí góji a manga mé chuťové buňky zrovna nepotěšil. Čaj voní a chutná jako květiny, které rostly v bažině u řeky, v místě, kde jsem žila jako malá. Za mě ne!

Wic:

Pořídila jsem si žlutou tužku na oči od Avonu, konkrétněji se to jmenuje Color Trend chopsticks eyeliner... no, co k tomu říct. Jako vydrží to, nemaže se to, pigmentované to je, produkt je naprosto v pořádku, ale prostě to není žlutá! Odstín bych přirovnala k nějakému mírně nažloutlejšímu nepovedenému korektoru.

Top songa


WNaty:

Green Day a jejich písnička Holiday se kolem prázdnin vždy zařadí do předních příček mého seznamu nejposlouchanějších skladeb.

Wic:

Tento měsíc u mě byla nejvíce přehrávaná písnička Born to die od Lany Del Rey. Strašně mám ráda ten text... také to beru jako skvělou písničku na relax, na protahování před a po cvičení a nevím proč, ale je pro mě takovým skvělým naladěním se na inspirativní náladičku.

Dovolená snů


WNaty:

Jelikož nemám jedno místo, které bych nejraději navštívila, nebo naopak jich mám tolik, rozhodla jsem se pojmout tento úkol z trochu jiného konce a vytvořila imaginární fantasijní krajinu, ve které bych si dokázala představit strávit týden.
Nemohu říct, že se jedná o finální produkt. Tento výtvor považuji spíše za akvarelovou skicu, kterou jako předlohu mohu potencionálně využít na něčem větším a velkorysejším. Tento nápad nosím v hlavě už nějakou chvíli a jsem ráda, že se mi ho konečně podařilo dostat na papír. Cílem bylo vystihnout magickou atmosféru, k čemu mají dopomoci zejména barvy. Tuto barevnou kombinaci jsem si v poslední době oblíbila a ráda ji používám na tvorbu v podobném žánru.Wic:

Stejně jak napsala Naty, nemám jedno vysněné místečko, kam bych se ráda o prázdninách podívala, takže jsem to též pojala trochu jinak. Prázdniny, dovolená, víkend - no prostě tyto volné dny... jsou pro mě takovým bezstarostným návratem do dětství bez povinností, a proto jsem se rozhodla nakreslit medvídka Půa s Kryštůfkem Robinem, kteří tvořili mé dětství.


Jaký máte vy názor na horoskopy a co plánujete na letošní léto?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama