Chytré rady do života... aneb mé oblíbené citáty

10. července 2017 v 13:58 | Wic |  Deníček
Zduř,
dnes jsem si připravila článek, ve kterém vám "představím" svá nejoblíbenější motta a citáty, které mi příjdou inspirativní, motivující nebo prostě jen třeba vystihují můj život. Prostě každý potřebujeme někdy v životě "vytasit" chytrou hlášku... Také bych měla takto ze začátku říct, že sepsat tento článek není nápad z mé hlavy, ale chtěla bych za něj poděkovat své čtenářce, co se mě zeptala pod jedním mým článkem, jestli bych nechtěla něco takového sepsat. No, samozřejmě, že bych chtěla =)
"Takový je život" řekl klaun se slzami v očích a na tvář si namaloval úsměv.

Citát, který jsem už jako malá holka (třeba desetiletá, jedenáctiletá nebo tak nějak), našla na internetu a strašně se mi líbil. Prostě ty emoce, co se dají ukrýt ve slovech. Ta pravda vyjádřená výrazně, ale přesto zaobalená v uměleckém obalu, který tomu všemu dodává takové kouzlo. A to kouzlo dává slovům sílu.


Dobrý vypravěč je člověk, který má dobrou paměť a doufá, že ti druzí ji nemají.

Na to se spoléhám vždy, když na nějakých sešlostech přeháním o svém životě (no a zvláště v momentech, když mi nedojde, že ve stejné místnosti sedí ten samí člověk, se kterým jsem zažila vyprávěnou příhodu...)


"Ty se pořád směješ?" "Ano" "I Když tě něco trápí?" "V ten moment nejvíce."

Pro mě je toto jedno z nejpoctatnějších životních každodenních pravidel. Okolí nezajímá, kdo jak se cítí. Soudím podle sebe, sama nemám ráda, když mě někdo zatěžuje svými problémy. Za svou životní úlohu jsem si vzala to, že chci bavit lidi. Chci, aby se smáli mým vtipům, mým historkám, aby mi říkali, jaká je se mnou legrace, jaká je se mnou pohoda... No a právě proto potřebuji být vždy dobře naladěná, aspoň teda navenek =)


Kdo chce mít něco, co ještě nikdy neměl, bude muset udělat to, co ještě nikdy neudělal.

Toto si vždy řeknu v moment, kdy se snažím najít ke svému cílu tu nejjednodušší (třeba už existující) cestu. Tato slova mě pak vždy dokopou k tomu, abych "vystoupila ze své bubliny" a podstoupila klidně jakékoliv riziko, když o něco tak moc stojím.


Rozdíl mezi chci a potřebuji je otázka sebekontroly.

Nikdy jsem neměla problém s tím, že bych měla nějaké sklony k obezitě. Mám hodně rychlý metabolismus, takže nějaké dvě tři čokolády se vě mně vždy ztratily jak nic. Ale pak jsem začala na sobě pořádně makat, cvičit skoro každý den, a prostě jsem pořebovala najet na zdravější životní styl, abych dosáhla 100% účinku cvičení. Neřikám, že si občas něco ráda nemlsnu, ale nic se nemá přehánět. Takže, když mě přepadne mlsná, zahájím vniřní dialog o tom, jestli bez té dobroty nepřežiju, nebo budu žit klidně dál.


Student musí vědět všechno, asistent všechno, co je v knihách, docent musí vědět, kde jsou knihy, a profesor, kde je docent.

Aneb, když máte na všechno lidi, vy sami nemusíte vědět prakticky nic. Ano, takto to na první pohled působí, ale abyste se do takového poklidného života dostali, musíte být vy nejdříve ten student, co musí vědět všechno. Tento vcelku vtipný citát mi připomíná to, že je třeba na sobě pracovat, protože ten vrchol, na který se pak dostanete, tak to je opravdový ráj.


Úspěch je jako těhotenství. Každý ti gratuluje, ale nikdo doopravdy neví, kolikrát s tebou vyjebali, než ho bylo dosaženo.

A tento další vtipný citát mě vždy uklidňuje, když musím nějaký ten postup zoopakovat několikrát, než dosáhnu požadovaného výsledku.


"Pane, proč běháte? Za co běháte? Běháte za světový mír? Běháte za ženská práva? Podporujete bezdomovce, za zvířata?" ["Chtělo se mi běhat, zkrátka se mi chtělo."]

Něco pro milovníky Forresta Gumpa =) (mezi které já fakt nepatřím, ten film jsem viděla jen jednou a to ještě k tomu ani ne půlku...). Jen se mi prostě líbí tento výrok, je to něco jako "Vše dělej pro vzpomínky". Já jsem zrovna člověk, co má sklony k tomu, jet na dovolenou kvůli fotkám, udělat něco proto, abych to mohla ostatním říct, získat nějakou zkušennost jen kvůli tomu, abych mohla ostatním radit... tady to píšu trochu přehnaně, ale určitě chápete, co jsem tím chtěla říct. A přesně tento výrok mě vždy vrátí na zem a řekne mi: "Ostatní to nezajímá, dělej to pro sebe, vždyť budeš mít pak krásné vzpomínky, nemusíš pořád někomu něco ukazovat nebo ještě hůře - dokazovat".


A jakými "moudrými radami" se řídíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sorriso sorriso | Web | 10. července 2017 v 18:48 | Reagovat

"Úspěch je jako těhotenství. Každý ti gratuluje, ale nikdo doopravdy neví, kolikrát s tebou vyjebali, než ho bylo dosaženo."

Heh, jeden z mých nejoblíbenějších. Když jej čtete prvně, připadává spíš vám jako takový sarkastický žertík, co běžně vidíte na facebooku, ale má hlubokou myšlenku. Musíme jej chápat jako vytrvalost - nic není hned. Žádný účet se nenaplnil zástupem nul jen tak zničehonic, přesně tak, jako nás ženy tzv. "nenapustí" hned první zdařilé "udělání se" partnera. ;)

2 Katie* Katie* | Web | 14. července 2017 v 11:39 | Reagovat

Citáty vybrané pěkné...pravdivé. Některé znám, některé jsou pro mě nové, a to znám citátů opravdu hodně :) :D Ty názory k nim jsou super, na některých bych se s tebou i shodla :) Ten poslední...ten jsem snad ještě vůbec nezaslechla ani nic mu podobné...moc pěkný, zajímavý... :)

3 . . | Web | 15. července 2017 v 11:56 | Reagovat

Dost se mi líbí ten předposlední.

"Lidé jsou jako stromy, když do nich praštíš sekerou, umřou."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama