Jak relaxuji

28. srpna 2017 v 20:21 | Wic |  Deníček
Zduř,
my studenti ještě máme před sebou nějaký ten týden prázdnin, což je ten nejlepší čas na to, začít s novými návyky, ale na druhou stranu naše tělo potřebuje ještě trochu ten relax. No a právě o relaxování bude dnešní článek, tedy, konkrétně o způsobech, jak si volné chvíle ráda užívám já. Třeba vám to i připomene, že máte danou věc též rádi, ale nějak jste se k ní delší dobu nedostali, nebo vás to i "nadchne" k úplně novým návykům.


Projíždění eshopů
Na jednu stranu zbytečné proklikávání se internetem, ale na tu druhou je to i vcelku užitečné, protože mám natolik zmáklé různé nabídky, že se mi už nestane, že po tom, co mi příjde zboží z jednoho obchodu příjdu na jiný, který ho má třeba za polovic.

Líčení se
Pro mě není líčení se otázkou nějakého zakrývání sebe, jako to bere spoustu lidí, co se nelíčí a nadává nalíčeným do paštik. Pro mě je to prostě určité vyjádření sebe sama, určitý druh umění. A stejně jako mi chybí, když déle nepíšu, a pak horlivě sahám po klávesnici, abych se mohla podělit o myšlenky, tak takto i po nějakých pár dnech nelíčení se, přispěchávám ke štětcům. V takových chvílích ale samozřejmě nejedu svou běžnou denní líčící rutinu, naopak spíše experimentuji, zkouším, co mě právě napadne, a když není inspirace "z vnitřku", tak zkouším podle návodů nebo fotek z netu.

Nakupování
Prostě klasická ženská činnost, která teda tak trochu souvisí i s úplně prvním zmíněným bodem. Někdy je potřeba nakupovat cíleně, ale to není zase až tak super uvolňující pocit. "Největší svoboda" je jít s plnou peněženkou a vědět, že to mohu celé utratit. Prostě nepřemýšlet nad tím, že potřebuji koupit něco důležitějšího, že musím něco konkrétního sehnat... Ale jen tak nakupovat, co mně padne do oka. Ano, i z tohoto důvodu mám triček tolik, že by se nemuselo dva měsíce prát. A teď vyjímečně nepřeháním.

Cvičení
Jedna z mých nejoblíbenějších činností. Ach, ten nepopsatelný pocit, když můžete přidat váhu a víte, že to uzvednete. Když vidíte ty výsledky, že snažení nebylo zbytečné. To skvělé vyčerpání po tréninku, úplně něco jiného, než takové jaké se dostaví po vyčerpávajícím dni. Takové spíše ubíjí, než prospívá. Ale to po cvičení, kdy máte ze sebe skvělý pocit, co všechno jste dokázali. Jako by byl člověk najednou nezatavitelný.

Běhání
Podle mě je to nejlepší relax pro duši, jaký může být. Klasické meditaci se občas snažím věnovat, ale pro mě prostě není jen tak sedět a prohlubovat se do nitra. Je mi to o hodně příjemnější, když si mohu pročistit hlavu na čerstvém vzduchu a při pohybu. Rozebrat myšlenky, ty nepotřebné poslat pryč a mít naprosto uklidněnou mysl. U toho si ještě zasportovat, to prostě rovnou máte dva v jednom =) Já tedy nejraději běhám večer, teď v létě je to nejčastěji něco okolo desáté, jedenácté hodiny. Ano, pro někoho je to noc, ale pro mě ani ne dvanáct hodin od probuzení. Teď o prázdninách se holt snažím využívat toho, že jsem "sova" a nejlepší nápady přichází po půlnoci.

Procházka
Taková "klidnější varianta" předchozího bodu. Noční procházky po Praze mají rozhodně kouzlo, ale na druhou stranu i takové ty "vesnické vejšlapy" jsou fajne. Ale narozdíl od běhání, tak tady mám raději nějakou tu "společnost", se kterou si mohu pokecat.

Koukání na Expozituru
Obecně moc nemusím filmy ani seriály. Ani si nepamatuji, kdy naposledy jsem jen tak zasedla k tomu, abych si něco pustila. A proč? No jednoduše, prostě mě to nebaví. A když už na něco koukám, tak mám ráda své "osvědčené klasiky", u kterých vím, že mě příběh ani konec nezklame a také vím, jak to skončí. Na to jak mám v životě ráda adrenalin a překvapení, tak u filmů a seriálů zase oceňuji to, když "mám přehled". A mým naprostým favoritem je seriál Expozitura, který má šestnáct epizod a já všechny znám naprosto nazpaměť. A kdy si ho tedy pouštím, když nerada jen tak sedím u sledování? Prostě skoro v jakékoliv situaci, když někam jedu, ať už autem nebo MHDéčkem, při usínání, při "osamocené" procházce, při psaní článků, při čtení si, při uklízení... snad jen ke cvičení si ho nepouštím, protože tam potřebuji rytmus a to mi nabídne jedině hudba.

Nahrávání si svých vlastních videí
Deník umí skvěle zaznamenat myšlenky a ty dokáží dobře ukrýt v sobě emoce, ale jsou okamžiky, kdy má člověk v sobě tak velké nadšení, které by do slov prostě nenapsal. Nebo má málo času, a tak se prostě nevyplatí po deníku sahat (já když se rozepíšu, tak jsem nezastavitelná snad ještě více, než když se rozkecám). V tu chvíli vytáhnu mobil a prostě všechno to vyložím na kameru, to video si pak "zaarchivuji" na externí disk a mohu si tak vždy pustit svou radost, nadšení pro něco a třeba i zpětně posoudit, jestli se to rovnalo nakonec tomu, jak to dopadlo. Jsem člověk, co se strašně rád poslouchá, a tak i často sahám po mobilu jen proto, abych si sama se sebou popovídala a rozebrala nějaká témata a následně si to pak pustila. Už mě neláká tolik youtube, jak nějaký ten rok zpátky, ale pro mou vlastní potřebu je natáčení skvělá činnost.

Přerovnání skříně a kosmetiky
Jsem člověk, co naprosto miluje uklízení. Není to pro mě činnost, které bych se snažila mermomocí vyhnout. Když se chci odreagovat, tak se prostě zvednu od noťase a jdu přerovnávat. A když není opravdu potřeba uklidit a chci se spíše jen tak "rochat ve věcech" pro zábavu, tak nejčastěji přehrabuji skříně s oblečením nebo se probírám svou sbírkou kosmetiky.

Zpěv a tanec
Tyto dvě "položky" záměrně chci shrnout do jednoho, protože když začnu s jedním, tak se to většinou zvrtne i v to druhé, protože při zpěvu tak dlouho poskakuji v sedě na židli, až mě to prostě donutí se zvednout a "naplno" si zatrsat. A naopak, když si doma tančím po pokoji (a teď nemyslím zrovna pokus o "baletění" na ruskou klasiku Katyushu), tak po chvilce to nemohu udejchat, protože si už kvílím nějaké ty texty.

Čtení článků
Když "vyhmátnu" nějakou tu pěknou knížku, tak se do ní začtu a jsem naprosto nadšená. To se ale bohužel nestává moc často, a tak to jistí články z internetu. Nejraději si pročítám web Wikihow (ať už anglickou nebo českou verzi), a pak Pronaladu.cz, to jsou pro mě naprosté top.

Psaní deníku
A nakonec činnost, která mě drží už celkem dlouho a patří prostě už k mému každodennímu životu. Co dodat, je prostě třeba si všechno řádně zaznamenat =)

A je jasné, že blogování je též mou hodně oblíbenou činností na relax, protože mohu psát o všech předchozích zmíněných věcech =)

A jak relaxujete vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. srpna 2017 v 7:11 | Reagovat

Já se nejvíce zrelaxuji při procházce přírodou nebo při četbě nějaké pěkné knihy :-)

2 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 10:29 | Reagovat

Bezva nápad na článek!
Já relaxuji spaním, hraním počítačových her a samozřejmě kreslením a malováním :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama