Jak si doma odbarvit černou barvu z vlasů

12. srpna 2017 v 20:33 | Wic |  Návody

Na blond|Bez vypadání vlasů|"Originální tutoriál" od Wic

Zduř,
opravdu jsem se moc těšila na to, až se s vámi o toto podělím. Od začátku prázdnin jsem začala pracovat na sundavání černé barvy z vlasů. Prostě jsem se zase rozhodla se vrátit k blond. Ne ani tak kvůli tomu, že bych chtěla být bloncka, ale jednoduše řečeno, na světlé vlasy můžete patlat tolik krásných smývatelných barev snad ve všech odstínech duhy. A protože se mi to povedlo bez toho, aniž by byl ze mě plešounek (a to i kadeřnice to odmítají často udělat, vím ze své zkušennosti...), tak bych se s vámi chtěla podělit o takový "tutoriál" nebo jak to nazvat =)Zprvu bych chtěla říct, že jsem přírodní bloncka s divně tmavým obočím, a proto jsem se také začala už celkem brzy barvit, i když to samozřejmě začalo jen světle hnědými přelivy. No a přes fialovou se to dostalo až k černé.
Tady přikládám fotku, kde mi bylo asi nějakých třináct a je to jedna z posledních "bez zásahu" barvy.


Vlasy mám vcelku vlnité a dost husté. Myji si je jednou za týden a vůbec se nemastí, vypadávají jen tak "jak je to přirozené" a jsou odolné snad proti všemu. To sem píši hlavně proto, že bych tento "návod" nedoporučovala zkoušet lidem, co mají jemné vlasy, nemuselo by to dopadnout nejlépe... Některé dny jsem totiž dávala odbarvovač dvakrát zasebou (myslím tím dva dny po sobě).
A tady přikládám fotku, jakou barvu měly mé vlasy před odbarvováním


První krok začal tím, že jsem si nechala udělat nový sestřih, aby vlasy byly aspoň trochu "oživené" před tou celu procedurou (to bylo někdy začátkem června)


Od té doby jsem už barvu "nedobarvovala", takže se začaly objevovat první odrosty.


Ale po čase se i barva začínala mírně vymývat. Jak jsem už říkala, mám dost odolné vlasy, takže ani permanentní barva se mi do nich pořádně "nenapustí". A ještě k tomu jsem ani neměla na všech častech hlavy tu stejnou barvu - byl to mix mezi černou a tmavě hnědou (některé byly permanentní klasické barvy, další byly takové ty šampónové a některé jenom smývatelné), kupovala jsem to tak trochu náhodně a ještě náhodněji to házela na hlavu.


A pak přišlo na řadě odbarvování (to bylo začátkem prázdnin). Nesahala jsem po chemii, ale "nastartovala" to přírodními "recepty" ve stylu zábal ze skořice, medu, pak jsem si na vlasy stříkala kyselinu citrónovou, jindy zase ocet... Na to vám sem návody ani dávat nebudu, protože stačí to zadat do googlu ("jak přírodně odbarvit vlasy") a najdete to stejné, co jsem našla a zkoušela já. Na moje vlasy nejvíce zabírala ta skořice, takže tu nejvíce doporučuji. A ocet mi přišel nejvíce zbytečný, jen vysušil vlasy, ale změna skoro žádná. Ale samozřejmě záleží na tom, jak na to vaše vlasy zareagují.


Po přírodních kůrách jsem konečně neměla na hlavě tu "odrůstající černou helmu" a začínaly prosvítat světlejší tóny nejen na místech odrostů. Nechala jsem vlasům pět dní klidu, kdy jsem na ně dávala jen olejíček od L'OREALu (Elseve Extraordinary Oil Double Elixir) a jinak jsem s nimi nic nedělala. Pak jsem koupila "dvojkový odbarvovač", který je v šamponovém provedení a není zase až tak drastický, zase ale s černou toho moc nevyvede. Ale jako "chemický start" se hodí.


Jak jste mohli vidět na fotce výše, tak na vlasy to nějak tak chytlo, kde to bylo tmavě hnědé, už je světle hnědá a kde to bylo černé, tak už to jde pomalu do hněda. Hned další den jsem pokračovala v odbarvování a to konkrétně odbarvovačem od Garnieru, který byl nejlevnější k sehnání v Tetě. To už je klasický "trojkový odbarvovač", takže trochu drastičtější, ale opět mě posunul k mému cíli a rozhodně o větší krok, než ten předchozí.


Necelý týden na to (přesně po šesti dnech) jsem si na vlasy nanesla Syoss odbavovač, který má podle nákresu na krabici odbarvit na zářivě blond i tmavě hnědé vlasy. Stál mě 99 Korun v DMku, což je cena, kterou jsem ještě ochotná do svých vlasů vrazit, ale říkala jsem si, že to bude jen "pohádka" a vlasy budou nakonec třeba středně hnědé. Ale po skoro celé hlavě se mi objevily žluté tóny a to znamená jedině výhru, protože teď na chvíli od odbarvovačů přesedlám k modrým nebo fialovým šamponům, abych se tohoto podtónu zbavila. Samozřejmě jsem nemohla čekat jednotný a vůbec neflekatý výsledek, když flekatá byla už i samotná barva, ze které jsem "šla dolu". Takže pokud vy máte kvalitně jednolitě obarvené vlasy nebo dokonce své přírodní, tak se toho rozhodně nebojte =)


Černá barvu z vlasů samozřejmě úplně nevymizela, aktuálně je v takové trochu tmavší středně hnědé, ale zbytek vlasů je žlutý, takže dobrý. A co ještě plánuji? Teď dávám vlasům "dovolenou" (jsou jen trochu vysušené, takže by ještě nějakou tu "kůru" daly, ale nechci mít na hlavě plešaté kolečko ve stylu mého dědy), ke konci prázdnin na ně chci ještě hodit odbarvovač od SchwarzKopfu z řady Live v takovém načervenalém odstínu (má to odbarvit, a pak rovnou natónovat do takové pastelové barvy), tak to chci vyzkoušet.

Nejdříve jsem si říkala, že bych dala celý návod na net až bude kompletní i s tímto posledním plánovaným odbarvováním, ale na druhou stranu, vy, studenti máte ještě měsíc na to si můj návod vyzkoušet =) Ne, prostě a jednoduše, už jsem se potřebovala pochlubit s tím, že jsem se pustila do něčeho, co mi kadeřnice odmítla udělat a nedopadlo to naštěstí naprostým fiaskem.

A co vy a vaše zkušennosti s odbarvováním vlasů?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 21:37 | Reagovat

No, zasekla jsem se hned na začátku, protože nechápu, proč si blondýna barví vlasy načerno, když všechny okolo chtějí být blondýny...:) Nenamalovaná vypadáš o deset let mladší...:) Naštěstí jsi ve věku, kdy to ještě řešit nemusíš.

2 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 11:03 | Reagovat

Za mě Ti teda černá moc slušela, ale jak čtu, máš se svou novou hřívou zajímavé plány, tak se těším, jestli bude nějaké pokračování :-).
Jinak postup super, za mě palec nahoru, že jsi začala těmi přírodními záležitostmi a postupovala zvolna!
Zajímavý článek, super!

3 Wic Wic | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 18:15 | Reagovat

[1]: Protože jsem prostě chtěla zaexperimentovat, klasika :) No, to mi říká hodně lidí, jakoby se najednou ze mě stávalo ještě malé dítě, vždy když se odmaluju :)

[2]: Pokračování rozhodně plánuju, protože kdybych nedokumentovala svůj život na blog, to bych snad ani nebyla já :) Jinak opravdu moc děkuju za všechny "pochvaly" :)

4 Andrea V. Andrea V. | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 19:40 | Reagovat

Já jsem svojí přírodní barvu neviděla už pěkných pár let :) To je na střídačku blonďatá, červená, tmavě hnědá, pak jako že si to nechám odrůst, ale zalíbila se mi tmavě plavá (světle hnědá s dubově zelenavými odstíny), takže zas nic :) .

Oficiálně dávám vlasům oraz, ale neoficiálně jenom čekám, co na mě odkud vybafne :) .

5 Wic Wic | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

[4]: Tak to se mi velmi líbí, že experimentuješ ;) :)

6 aqicitu aqicitu | E-mail | 10. srpna 2018 v 5:23 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama