Mrtvý pták v misce

4. srpna 2017 v 22:40 | Wic |  Deníček
Zduř,
dneska k vám, moji fajnový čtenáři, přispěchávám se story, co mi jednou povídala moje babička, co žvejká travičku na předpis. Já si to kempila u rodičovského kompu a stežovala si na jeho neskladnou velikost, co mi zabere skoro celou plochu stolu, v tom mě vyrušila babička. Nakoukla ze dveří ve stylu "hlavně nenápadně" a bylo na ní ihned vidět, že bude potřebovat mi něco sdělit. Tak jsem nechala té těžké důležité práce ve stylu "proč mají klávesnici ve stylu, že co slovo to překlep". Čekala jsem story o nějaké schůzce na hřbitově s její friendkou z dětství, ale bábi mě mile překvapila. Začala mi totiž vyprávět takovou příhodu o naší sousedce, že jsem si i řekla, proč to nesepsat sem. Se ze mě stane nějakej fejetonista, co zpracovává nedůležité informace zajímavou formou (to sem píšu hlavně proto, abych vypadala chytře, jakože ve škole dávám pozor a ne, že tam jen projíždím instáč a stahuju na veřejné wifi nějaké ty díly kriminálky Anděl...).
Ale teď už k té story. My máme takové postarší sousedy. Konkrétně ve vedlejším domě bydlí týpek ve věku mojí máti, pak jeho matka a ještě její matka. A ta její matka, tak ta má pokoj přesně vedle mě (bydlíme ve dvojdomku... takže prostě naše pokoje spolu sousedí). A ona je trochu nahluchlá. Což má své výhody, určitě by nechtěla poslouchat mé pokusy o screaming nebo třeba nahlas puštěné skupiny typu Equilibrium (no ono i ti nahlas "vosolený" Rammsteini někdy stačí....). Ale na druhou stranu, ona si prostě vyhrává tam na plný pecky Šlágr nebo se hádá se svojí dcerou (oni teda asi jen normálně komunikují, ale jak je hluchá, tak řvou, jak postřelení krocani). Přes den mi to nevadí, to přehluším svou muzikou, ale večer, když přichází čas na spaní... (no a i proto jsem začala usínat při puštěné Expozituře ve sluchátkách... jak já miluju tenhle seriál).


Ale teď nechme nahluchlou sousedku nahluchlou sousedkou... Vezmeme si tu podrobněji její dceru. Řekla bych, že jí může být něco okolo sedmdesáti, ale moc fresh opravdu není. Marně se snaží "spřátelit" s mou babičkou, která je narozdíl od ní "moderní babča" s rtěnkou od Channelu. Moje babička moc ráda zahradničí, a když vyleze na zahradu a obdělává své záhonky, to je přesně ta chvíle, kdy se s ní snaží milá sousedka navázat kontakt.
Jednoho dne si to k ní tak přišupačila s nějakou zahradní miskou pod květináč. Babička si myslela, že jí chce ukázat zase nějaký plevel, co jí vyrostl a potřebuje to identifikovat s domněním, jak skvělá kytka jí to nevyrašila. Takže přispěchala k plotu... No a v té misce prostě si to válel mrtvej pták. Nějakej sýkorák nebo co to bylo.
Takže tentokrát sousedka nepotřebovala identifikovat něco z flóry, ale pro změnu z fauny. V tom se ale babička bohužel neorintuje. Jenomže, naše skvělá sousedka začala konspirovat o tom, jak ptáček umřel. A z vražedného činu obvinila babiččinu oblíbenou sojku (kterou by ale stejně pozanal jedině, kdyby si našla její "profil" v atlasu ptáků) a ta jí začala skoro tělem bránit.
Asi se ptáte, proč tu mrtvolu nevyhodila. To byl i můj dotaz (teda, jeden z prvních dotazů)... Ale odpovědi se mi nedostalo, určitě ne nějaké racionální, co by se dala pochopit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NaTyy NaTyy | Web | 5. srpna 2017 v 12:18 | Reagovat

Vtipný příběh :D :D

2 Eliss Eliss | Web | 5. srpna 2017 v 13:40 | Reagovat

No, a co bylo s mrtvolou nebohého ptáka dál? :)

3 Wic Wic | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 13:53 | Reagovat

[1]: dík :D

[2]: To se mi bohužel nepodařilo zjistit, ale pokud to zjistím, tak by mohl být další díl :D série o mrtvém ptákovi, jako proč ne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama