Plánování dovolené

22. srpna 2017 v 20:08 | Wic |  Deníček
Zduř,
dneska si dáme zase nějaký ten "deníčkovský" článek, ve kterém bych vás chtěla pobavit tím, jak naše fajne rodinka plánovala dovolenou v zahraničí. Mám pocit, že my snad nemůžeme ani nic mít normální, takže mám aspoň materiál na psaní. Například hláška tety, kterou "obhajovala", proč chce jet jedině na all inclusive byla legendární a zněla takto "Přece nebudu za pětadvacet litrů jíst chleba s marmeládou".


Takže jak to vlastně všechno začalo?

Bylo něco okolo začátku července, já s tátou a mámou byla na chatě a obědvali jsme. Měla jsem jeden ze svých "instagramových dnů", kdy prostě mám chuť naplánovat návštěvu Starbucksu, Costy nebo třeba Bubblu, hlavně kvůli novému postu na insta. Takže od tradičních instáčových produktů jsem se nějak dostala k tomu, že bych chtěla jen někam do zahraničí, ať už kvůli pěkným fotkám, ale také kvůli těm zážitkům. No, znáte to. Máma mě samozřejmě "zprdla" za to, proč jsem to neřekla dřív, že jsme mohli něco společně naplánovat. A táta tenkrát s plnou pusou bramborových knedlíků naprosto lhostejně, jakoby se ho to netýkalo, řekl: "Tak ať jede teď, vždyť je to jedno ne." Protože on by s námi stejně nejel, nemá rád země, co mám ráda já, také nechce létat letadlem, a protože má vlastní firmu, tak by se na přibližnou půlku měsíce, jako jedu já teď, nemohl jen tak vypařit.

Už jsem začala vybírat pobyty v Turecku a začala podrobně plánovat, v tom mi mámuška připomněla, že mi nemá kdo pohlídat morče. Takže celá akce šla asi tak na týden k ledu. Táta, ten není přes zvířata, takže by jí nedal ani najíst, natož aby si jí vyndal z klece.

Ale po tom necelém týdnu k nám na chatu přijela teta (ségra mojí mámušky) se svým celkem novým přítelem (no, ten je mimochodem strašně velkej fešák, vypadá podobně jako Oliver Riedel z Rammsteinů). A jak jsme tak povídaly, tak jsem se šikovně zmínila o tom, že jsme chtěly jet do Turecka. Ono jsme totiž byli s tetou několikrát takto na společné dovolené. A ona se mě zeptala, proč mi teda zvíře nepohlídá Lukáš, který vždy hlídal osmáky degu mojí sestřence, asi tak nějakých osm devět let zpátky. Lukáš je syn přítelkyně mého dědy, ale naše rodina má celkem dobré vztahy, takže by nemusel být problém. Ale jeden čas jsem se s jeho bratrem scházela ve stylu "více než rodinné poměry", pak to skončilo a nějak se nemůžeme vystát (teda, mně by to bylo naprosto jedno, ale chlapec to nějak nezkousnul), a tak bych se skoro bála, že mi moji Mellanii přiotráví, teda když to tak trochu přeženu.

A v tu chvíli mě napadla babička, že bych mohla Mellku svěřit jí. Přece jen, bydlí ve stejném domě, jako já s rodiči. Ještě ten den jsem jí volala, protože jsme se s tetou dohodly, že spácháme nějakou společnou akci. A babička samozřejmě souhlasila.

Pro mě to mělo ještě jedno velké plus, protože byla naplánovaná "dovolenková parta" ve složení já, moje mámuška, teta, sestřenka a tetin přítel. A ten poslendní zmíněný, tak to bylo to velké plus. V mládí totiž nosil modrého vyčesaného kohouta nahoru, takže prostě můj člověk...

Pár dní potom jsem začala vybírat zase zájezdy do Turecka. Teta mi ale odjela dělat na tábor na dva týdny instruktora, takže jsem s ní věci nemohla konzultovat.

Když se vrátila, dozvěděla jsem se, že její přítel zůstane doma, protože si dáme jen dámskou jízdu "jako za starých časů", když jsem se snažila v sedmi letech "dělat oči" na jednoho Tunisana, mámě nabízeli masáž celého těla, sestřence říkali "sloní dítě" a nechtěli jí dát zmrzlinu zdarma a teta, tak ta vždy zajistila nějaký zajímavý výlet, kam se běžně všichni turisti nedostanou... Ještě pak dodala, že našla něco pěkného v Egyptě. Máma na to odpověděla "Hlavně nechci nějakou tu Hughardu" (myslela Hurghadu) . Vyjíždět se mělo už za pár dní a my ještě neměly zájezd, ani vybranou zemi, kam pojedeme a já s mamkou si jen pár dní před odletem šla vyzvednout pasy. Do toho jsem se ještě začala učit pár základních fráziček egyptskou verzí Arabštiny, protože jsem si říkala, že teda teta zvolí ten Egypt, když to byl její vlastní nápad.

Ještě k tomu nám furt táta kvůli bezpečnosti "nutil" Evropu, například Španělsko nebo z nostalgie Bulharsko. Na což jsem řekla, že to můžeme jet rovnou do Rumunska, protože tam je také moře a je to aspoň tak trochu originální dovolená. Babička (ta, co hlídá morče, mimochodem je to máma mého táty), tak ta se se mnou snažila protlačit to Turecko slovy "Tak Viky se tam aspoň dorozumí třemi jazyky, tak jeďte tam, ať se vůbec domluvíte". Je pravda, že v Turecku by mi opravdu byla velkým plusem ta Turečtina, hm překvapivě. Protože máma se svou poloviční Ruštinou a poloviční Němčinou by zase kývla na "masáž celého těla", protože by nerozumněla, co po ní vlastně chtějí.

Druhá babička (máma mamky a tety), ta když se o tom dozvěděla, málem z toho měla infarkt a s brekem řekla: "Vždyť mi takto odjedou všechny moje holčičky". "Uklidnila" jsem jí slovy, že jí přece tady aspoň zůstane můj táta s Martinem (přítel tety).

Dědovi to bylo naprosto jedno, jen řekl, že meditovat se dá všude a někde i levněji. A také to vzal jako jediný z prarodičů nejpraktičtěji (to bych teda původně do něj ani neřekla) a zeptal se: "Máte eura, že bych vám dal". Tak samozřejmě, že beru, když někdo dává.

A kam jsme tedy nakonec jely a jaké to bylo? To vám všechno podrobně povyprávím, až se vrátím =) Jen co se týče dovolené, mám naplánované tři články, které vyjdou v průběhu začátku září. Jedno by měl být fotočlánek, tak doufám, že se mi povede pořídit dostatek pěkných fotek, dále plánuji porovnání dvou dovolených (této a té, na které jsme byly ve stejném složení přesně před deseti lety) a nakonec ještě jen takové kecací a vyprávěcí =)
Užívejte si léto =)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | Web | 23. srpna 2017 v 11:54 | Reagovat

Turecko mě dřív strašně lákalo, hlavně poté, co jsem přelouskala cestopis "Chomout trójského koně" :D Užívej cestování! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama