Srpen s WNaty a Wic

31. srpna 2017 v 10:37 | Wic |  Deníček
Zduř,
srpen nám utekl jako voda a my jsme si opět připravily náš pravidelný souhrn měsíce. Tentokrát jsme se rozhodly přidat ještě další část a to "To nebo to", ve kterém každý měsíc bude šest dvojic na rozhodování. Tři z nich na mém blogu a další tři na blogu WNaty. Myslím si, že by to mohlo být skvělé ozvláštnění konceptu, který děláme již půl roku.


Vztah k penězům

WNaty: Už od mala jsem vychovávaná stylem "co chceš, na to si vydělej". Když mi bylo asi deset a už byly potřeba nějaké drobné na zmrzku, hlídala jsem tehdy ještě malého brášku za pár kaček na hodinu. Když jsem byla trochu starší a mamka začala pracovat na poště, pomáhala jsem jí zarovnávat letáky, které pak rozvážela a za každou odvedenou práci jsem taky nějaké kováky dostala. A jak mi padlo patnáct, začala jsem brigádničit. Už jsem rozvážela noviny, dělala redaktorku pro online magazín, teď dělám servírku a nově na prázdniny pokladní. Vím tedy, jakou hodnotu peníze mají a jsem schopná si je vydělat. Dřív jsem byla na rodiče občas i naštvaná, když mi například chcípnul telefon a oni mi nepřispěli na nový a musela jsem si na něj vydělat sama. Na druhou stranu chápu, že takový a další podobné kroky byly součástí výchovy, která se mi nyní vyplácí. Na rozdíl od spousty mých spolužáků teď vím, jak to funguje v reálném světě.
Mimo jiné, u nás doma se často mluví o ekonomice, ať už v rozsahu rodinného rozpočtu, nebo rozsahu světového. Díky těmto rozhovorům si také uvědomuji co kolik stojí a na co všechno si člověk musí vydělat, když žije sám. V světovém rozsahu pak vím, z jak ekonomika funguje, co ji živí a jak roste.
Je to snad pár let, co naši domů pořídili deskovou hru Cashflow. Byl to super nápad. Díky této hře jsem pochopila, jak vlastně finance fungují, jak fungují investice, akcie a nemovitosti.
Myslím, že co se vztahu k penězům a finanční gramotnosti týče, jsem na tom tak, jak bych měla i chtěla být. Možná časem bych ráda pochopila například burzu, ale zatím svou mozkovou kapacitu potřebuji volnou pro maturitní otázky :-).

Wic: To já jsem na tom skoro úplný opak Naty. U nás v rodině pracoval dlouhou dobu jen táta, byl hrdý na to, že do té doby, než jsem šla na stření, tak máma byla doma a měla na starosti mou "výchovu". Nechci aby to znělo nějak snobsky nebo zle, to rozhodně ne, ale o peníze jsem nikdy neměla nouzi. Táta má vlastní firmu, jako malá, když jsem musela chodit brzo spát, tak jsem se s ním skoro vůbec neviděla, ale vždy na mě čekal od něj nějaký ten dáreček. A prarodiče, tak ti jakoby se předháněli, kdo dá více. Děda od táty mi pravidelně nenápadně podstrkoval dvoustovky. Babička od táty se mnou chodívala nakupovat oblečení a později i kosmetiku. Babička od mámy je spíše na větší peněžní dárky k narozeninám, Vánocům atd. Ta je přes elektroniku a jen jí musím poděkovat za to, že už mohu mít třetí svůj notebook a za to, že jsem si vždy mohla pořídit jakýkoliv mobil, moc díky babi =) A nakonec děda od mámy mě pravidelně zásoboval historkami o tom, jak byla měna kurzu peněz a místo kola si koupil v cukrárně pár dortíků. Táta ještě k tomu razí heslo, se kterým se rozhodně ztotožňuji, že není třeba šetřit, ale peníze vydělat. Takže já si užívám co to jde, když mě zatím nic nežene mít "peněžní povinnosti" a jít brigádničit. Vím, že teď někteří z vás na to koukají tak, že jsem divná, nepřipravená do života, nějakej rozmazlenej snob nebo tak... Ale je jasné, že u nás brigády "nejedou", když ani "nejedeme" rozdělenou práci v domácnosti.


Srpnový tip

WNaty: Začátek školního roku je ideálním časem na to, ponořit se do víru vzdělání a zdokonalit se ve věcech, které tě baví, dokud je nepřetlučou nezáživné školní povinnosti. V poslední době snad denně sleduji Skillshare, webovou stránku která sdružuje lidi s nadáním, kteří se svým talentem a dovednostmi živí a formou videolekcí sdílí svůj um. Lekce mnohdy zahrnují i praktická cvičení, které i sledující může vyzkoušet doma a získat tak zkušenost i z praxe.
O Skillshare plánuji napsat na svůj blog celý článek, kde podrobně popíšu, o co vlastně jde, takže nezapomeň sledovat můj blog :-).

Wic: Nosím brýle od svých desíti let (takže sedmým rokem) a už už jsem si myslela, že je to pro mě navždy, pokud tedy nepůjdu na operaci nebo je nevyměním za čočky. Nemám zase až tolik dioptrií, takže bez nich zvládám fungovat, ale znáte to, ach to pohodlíčko, když je máte na sobě a vidíte všechno ostře bez námahy. Ale na netu jsem narazila na jeden článek, co mě doslova otevřel oči a já odložila brýle a začala co nejvíce fungovat bez nich. Musím říct, že je to opravdu o hlavě (myslím tím o psychice atd.), o chtění a pravidelném tréninku. Takže vy, brejlounci, rozhodně se rozhlídněte po internetu, pokud se chcete dioptrií též zbavit. Stačí jen do googlu zadat "jak zlepšit zrak, když nosím brýle", odložit sklíčka stranou a chtít změnu.


Oblíbenosti

WNaty: Mezi mou běžnou drogérii patří kokosový olej, který bezmezně miluji. Mažu se s ním, hydratuji jím vlasy, pomáhá léčit první příznaky exému, vyrážky, nebo suché kůže, spálenin od sluníčka. Tahat s sebou na cestách pikslu s těžkým kokosovým olejem v tuhém stavu se ale nezdálo zrovna jako praktické řešení, doma jsem pátrala po něčem přenosnějším a našla jsem makadamiový olej od značky Saloos. Nemohu si ho vynachválit, kokosák zastoupí dokonale, jediné co mu schází je nádherná kokosová vůně :-).

Wic: Protože pravidelně nenosím makeup, tak mám doma hromady primerů, abych nenosila čistě jen pudr a měla předtím trochu pleť "předpřipravenou". Teď jsem v této oblasti našla nového oblíbence, který je od značky Bielenda Make Up Academie. Bázi jsem objednávala z Notina, kde stojí jen 179,-, což je podle mě naprosto super za kvalitu, co vydrží celý den, trochu vyhladí pleť (i když to ani pořádně nemá dělat, protože to je bronzující báze) a ještě k tomu ta vůně je naprosto úžasná.


Neoblíbenosti

WNaty: Relativně nedávno jsem trochu upravila mou líčící denní rutinu a zahrnula do ní i užívání tělového třpytivého stínu na projasnění víčka od Miss Sporty. Stín se jmenuje Studio Colour Mono Eye Shadow a je v odstínu 110 Sense. Nebudu kecat, není to nový produkt a upřímně nevím, jak dlouho v mé krabičce s kosmetikou leží, stíny jsem dosud totiž používala minimálně a proto je mám asi jen dva a jsou prakticky jako nové. Tento ale šíleně práší a opadává, zalézá do vrásek, nedá se vrstvit, nic nevydrží a pigmentace taky není žádná sláva. Nechci mu křivdit, je možné že se na jeho kvalitě podepsal zub času, na druhou stranu ale ani nevěřím tomu, že by se jeho vlastnosti zhoršily o 100%. Takže pokud tento stín někde doma vyhrabeš, můžeš ho rovnou hodit do koše.

Wic: Dlouho jsem se probírala tím vším, co mám doma nového, ale žádný propradák, co by stál za zmínku jsem bohužel nenašla, takže srpen byl celkem úspěšný měsíc =)


Srpnová písnička

WNaty: Lana Del Rey je už několik let mou oblíbenou zpěvačkou. Nedávno vydala nové album Lust for Life a já si okamžitě zamilovala písničku Cherry. Správná letní romantika. Lanin hlas je nezaměnitelný.

Wic: V srpnu jsem "byla věrná" svým oblíbeným Rammsteinům a tentokrát byla u mě nejvíce přehrávaná píseň Schtiel, prostě ruské texty jsem vždy měla moc ráda (Rusky neumím, ale ten jazyk prostě ráda poslouchám). Je zajímavé, jak i u oblíbené kapely, která je u mě už prostě "stálice", dokážu vždy objevit nějakou klidně i delší dobu staženou songu, co se mi vreje pod kůži, i když jsem jí dříve třeba i moc nemusela.


Kreativno - Všechny moje tváře

WNaty: Původně jsem myslela, že namaluji portrét s prolínajícími se portréty mě aranžované dle mých zálib a vlastností. Nakonec mi takové naivní a prvoplánové kombinování portrétů a atributů nepřišlo jako vhodný způsob, jak vyjádřit sama sebe. Zkusila jsem tedy původní návrh uzpůsobit tak, aby byl zachován princip, který se mi líbil, ale aby byl námět více tajuplný a jakoby obrazem z mé chaotické mysli. Nakonec vznikla autorská fotomontáž se skoro schizofrenickým efektem, který přesně vystihuje to, jak se občas cítím. Tváře, které denně nastavuji, nejen světu, ale i sama sobě, přesto jsem to pořád já, každá z těch tváří jsem já, jen dokážu být tak jiná.Wic:
Toto téma jsem se též rozhodla vyjádřit fotkou. Ať mám nebo nemám brýle, ať mám jakoukoliv barvu vlasů, ať mám období, kdy si napatlám černé stíny kolem očí a vypadám jak Joker nebo si hraju na Kylie Jenner, ať jsem nemalovaná nebo ne, ať házím znuděné nebo rádoby vtipné výrazy nebo se snažím o sexy fotku, nebo se vlastně vůbec nefotím... no prostě pořád jsem to já a v jakékoliv této "fázi" jsem spokojená.To nebo to

Přátelství s výhodama vs vztah

WNaty: Vzhledem k tomu, že s přátelstvím s výhodami nemám zkušenosti a jsem ve šťastném dlouhodobém vztahu, vybírám si vztah. Přijde mi pěkné, že to není jenom o sexu, ale že člověk má i někoho, komu se může svěřit, někoho, kdo mu bude dělat společnost v těch nejlepších, ale i nejhorších chvílích, někoho, o koho se může opřít ale být mu i oporou.
Na druhou stranu, přátelství s výhodami neodsuzuju, v případě že oba vědí na čem jsou a prostě si chtějí jenom nezávazně užít. Zvlášť třeba po delším vztahu, který nevyšel, se lidé chtějí bavit a mít pocit volnosti. A kdo ví, pokud z toho třeba vystřízliví, můžou se z kamarádů s výhodami stát partneři.

Wic: Další věc, ve které se s Naty naprosto lišíme. Já nikdy neměla vztah a popravdě, ani bych nechtěla. Jsem hodně nestálý člověk, co si rád užije a jde. Přátelství s výhodama, kde se dva lidé scházejí dlouhodoběji než jednou a dost jsem měla s o sedmnáct let starším týpkem a po třech měsících to skončilo z mé strany, protože mě už nepřitahoval. Třeba se to časem změní, no a nebo třeba ne, ale prostě teď mi jde jen o ty rychlovky, kdy mě k nikomu nic neváže, nikdo nic po mě nechce a nemám žádnou "povinnost".


Dovolená u moře vs na horách

WNaty: Za mě rozhodně dovolená u moře. Ačkoliv mi vysoké teplo nejsou příjemné, radši budu dovádět v moři, opalovat se a cpát se exotickým ovocem než šlapat do kopců. Hory jsou krásné, panorama nezapomenutelná, ale co si budeme, větší relax je pro mě ranní plavání v moři, polední šlofíček, večerní koupačka a poznávání nočního života jižních zemí.

Wic: Vícekrát jsem trávila dovolenou na horách a jsem spíše pohybově založený člověk, takže dávám přednost horám. Ale neříkám, že nějaké to smažení se na pláži je špatné. Také na něj jednou za čas dostanu chuť, ale hory, to je u nás v rodině už skoro tradice.


Nalíčená s mastnými vlasy vs nenalíčená s upravenými vlasy

WNaty: Tohle pro mě není jednoduchá volba. Málokdo mě zná bez kočičí linky, je to součást mojí vizáže, mě. Na druhou stranu, kdo mě zná ví, že si rovněž zakládám na svých vlasech. Pokud by vlasy nevypadaly jako kdybych právě vytáhla hlavu z friťáku, dokázala bych je třeba zaplést tak, aby to nebylo poznat, volila možnost mastné vlasy a nalíčená. Upřímně to dělám běžně den nebo dva před mytím, protože vím, že se to v účesu ještě schová.
V případě ale, že by ze mě mastnota kapala a vlasy by se lepily do dredů, raději bych chodila s upravenými vlasy a nenalíčená. Když je slečna čistá a upravená, hezky oblečená a nenamalovaná, vypadá daleko líp, než namalovaná špindíra.

Wic: Mně se vlasy snad vůbec nemastí, ještě po týdnu nemytí jsou v obstojném stavu, takže jsem nikdy nezažila, jaké to je mít "mastňáka". A i když se ráda maluju výrazně, nezkousla bych, kdyby bylo na mně něco "v nepořádku", a tak prostě raději bych šla nenamalovaná, protože na tom, narozdíl od špinavých vlasů, není nic špatného.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama