Motivace pomocí plánování

22. září 2017 v 20:32 | Wic |  Téma týdne

Jak si organizuju diář a čas

Zduř,
dneska jsem se rozhodla napsat článek, který se bude věnovat organizaci času. Myslím, že je to vcelku "aktuální" téma, vzhledem k tomu, že nám studentům začal další školní rok. Musím ale říct, že jsem se za tento rok vcelku vylepšila, co se tedy plánování týče a už nejsem úplně tak posedlá tím, abych měla rozvrženou každou minutku ve svém životě (například už konečně nechodím na záchod "podle hodin"). Ale stejně mám pořád promakaný systém, jak projít každým dnem s úsměvem a úspěšně, no a o to bych se dnes s vámi ráda podělila.


Diář
Sice jsem si pořídila na tento rok diář od youtuberek Cup of style, ale bavilo mě ho používat asi někdy do března, pak jsem ho jen tak přenášela s sebou, tedy do té doby, než mi nezačal už jen tak beúčelně ležet na stole. Našla jsem totiž věc, která mě v plánování vyhovuje o hodně víc. A to je klasický kalendář v počítači, který je ve Windows 10 opravdu super (nevím, jestli náhodou tak dobrý už nebyl na osmičkách, v té době jsem k elektronickému plánování netíhla). Sem si zaznamenávám všechny aktivity, co chci za daný den stihnout. Těch pár věcí do školy udržím v hlavě a dlouhodobé úkoly stejně často vyžadují ke zhotovení net nebo aspoň nějaký ten "texťák", takže u toho mám stejně notebook zaplý, a tak se mohu podívat do kalendáře.
Hlavně mně vyhovuje to, že nemusím si na každý den psát připomínky "Zpěv", "Turečtina", "Němčina", "Cvičení", ale stačí to prostě jen po dokončení přesunout na další den.
A také tady není žádné škrtání a též problémy s nečitelností písma.

Poznámky "Sticky notes"
Další super věc, co používám na svém notebooku. Když mám nějakou věc, co si chci najít, vyzkoušet, koupit nebo tak, ale není to "časově omezené", tak to zapíšu sem. Vždy, když pak mám hodně volného času a lákalo by mě se třeba jen tak flákat, tak si k tomu flákání vezmu tento seznam.

Večerní spontánní nápady
Když mě něco napadne spontánně v noci a potřebuji si to poznamenat, protože přece nechci nechat jen tak ideu letět do pryč, tak na to používám Iphone. Buď si to zapíšu (aplikace "Poznámky") nebo použiju diktafon.

Když mě něco napadne ve škole
Někdy mě inspirace přepadne ve škole nebo si třeba potřebuji dát nějakou upomínku. Na to používám aplikaci na Windows Phone, která se jmenuje Instant Notes. Vždy si pak poznámku "připíchnu" na plochu, a tak prostě nezapomenu (jo a pro ty, co si všimli, že mluvím už o druhém telefonu, tak ano, používám dva mobily, protože se mi rozbil Iphone, v prodejně mi řekli, že mě oprava bude stát pět litrů, to jsem za to nechtěla dát, ale mým šikovným ručičkám se povedlo ho opravit, jen mi v "rámečku" trochu nedoléhá displej, takže používám prostě dva mobily).

Hromada papírů všude kolem
Ale stejně mě toto všechno nestačí a mám kolem sebe haldy papírů, na které si poznamenávám prakticky ty stejné věci, když se mi nechce sahat po elektronice nebo je to něco, co se mi do těchto zařízení psát nechce (nemyslete, nejsem paranoidní člověk, jehož hrozba by byl únik informací, ale přece jen, jsem opatrná).

A jak si organizujete den vy? A motivuje vás to, když si napíšete cíl více, než kdybyste si ho jen vybavily v hlavě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. září 2017 v 21:21 | Reagovat

Je pěkné že máš vše tak zorganizované! Já nepoužívám ani diář ani žádné samolepky :)

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 22. září 2017 v 21:25 | Reagovat

No, hlavně se z toho nezbláznit...:D

3 Kočička Kočička | 23. září 2017 v 10:16 | Reagovat

Na papírový diář nedám dopustit. V kalendáři v mobilu mám věci, které se mi pravidelně opakují a nesmím na ně zapomenout (čti školu a schůzky) v papírovém diáři pak kombinuju oboje. Dost mi vyhovuje systém připosování poznámek.
Ale Sticky notes jsou geniální vynález a na ten nedám dopustit. Ikdyž pak moje plocha vypadá podobně jako můj stůl. Přehlcená hromadou připnutých poznámeček.

4 Reina Sun Reina Sun | Web | 23. září 2017 v 16:35 | Reagovat

Diář je moje záchrana, můj mozek! Kde mám kdy být, co mám udělat do školy, vše je tam. Papír je papír, nevím jak to, ale když si poznamenám věci vlastním písmem, utkví mi i v hlavě. To se mi s elektronickými záznamy nestává :)

5 Wic Wic | E-mail | Web | 25. září 2017 v 14:40 | Reagovat

[3]: Taky bych mohla svůj počítač přirovnat ke svému stolu, i když něco ani už nepotřebuju, tak to stejně nejde do koše, co kdyby se daná poznámečka náhodou hodila :)

[4]: To mně stačí na zapamatování samotné zformulování myšlenky do mých vlastních slov, takže mi je vlastně jedno, jak to zaznamenávám ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama