Září s WNaty a Wic

30. září 2017 v 2:50 | Wic |  Deníček
Zduř,
první školní měsíc nám utekl celkem rychle, tedy aspoň mně rozhodně. Znáte to, začátek školy, oběhnutí nějakých těch odpoledních kurzů, abych se neválela doma jako největší lenoch a do toho si ještě najít nějaký ten čas "napohodu" pro sebe, tímto se i chci omluvit za to, že jsem nebyla na blogu úplně nejaktivnější. Ale teď už k dnešnímu článku. Prostě klasický společný projekt s WNaty, ve kterém se s vámi dnes podělíme o naše názory na téma Věkové rozdíly ve vztahu, od Naty dostanete tip na to, jakou knížku spíše nečíst a já rozeberu používání makeupu a pudrování.Věkové rozdíly ve vztahu
WNaty: Já osobně si myslím, že pokud dotyčný pár od sebe dělí číslo menší než deset, není co řešit. A to platí v případě, ať už je starší on nebo ona. Pokud se oba mají rádi a rozumí si, je vše v pořádku. Větší věkový rozdíl už považuji za diskutabilní. Například si nemyslím, že by si mohla čerstvě dospělá slečně rozumět s mužem, který by jí mohl dělat tátu, nebo že by si dvacetiletý cucák mohl rozumět s paní ve středních letech. Pak už jde přeci jen o mezigenerační rozdíly, pohledy na různé věci z jiné perspektivy, založené na zkušenostech z života.
Jde ale pouze o můj názor a ve výsledku mi je úplně jedno, kdo s kým co má.

Wic: Já nejsem zase až takový "odborník na vztahy", takže to vezmu spíše přes přátelství s výhodama nebo něco na tento způsob, protože nerada mluvím do věcí, které mi nejsou blízké. Já v takovéto "přátelské dohodě" měla největší věkový rozdíl něco okolo sedmnácti let, což je zvláště ještě v mém věku opravdu dost, tedy dle názoru okolí. Ale popravdě, já si vždy rozumněla spíše se staršími. Myslím si, že věk je jen číslo a záleží spíše na tom, kdo je na jaké "úrovní" a jak si ti dva mezi sebou rozumí.

Tip za září
WNaty: Dny už se postupně ochlazují a zkracují, což znamená, že jsou poslední příležitosti podniknout něco venku. Dokud jsou tedy ještě přijatelné teploty a počasí, mazej ven užít si čerstvého vzduchu. Je ideální počasí na sportování, cyklistika, brusle, nebo jen blbnutí s přáteli venku. A pokud nejsi zrovna sportovní tip a uvítáš raději samotu než společnost, můžeš si venku číst nebo třeba kreslit.

Wic: Nikdy jsem moc nenosila makeup, ale používala jsem nějaký ten primer a zapudrovávala obličej, ale nějak jsem si to přes prázky odvykla, protože se mi nechtělo se s něčím "dělat", když by se mi mé "dílo" venku stejně rozpustilo vedrem. Ale vypozoroval jsem na sobě hodně zajímavý fakt, který by mohl pomoci třeba i některým z vás. Mám celkem mastnou pleť, a tak musím pořád přepudrovávat během dne, abych se neleskla jak palačinka na oleji. Ale potom, co jsem přestala pudr používat, přestala se mi tolik mastit pleť. Takže ani to pudrování není potřeba. Jen je třeba se dostat z tohoto "strašného koloběhu".

Oblíbenosti
WNaty: Za měsíc září jsem si oblíbila sprchovou pěnu Sweet Cake od Baley. Vždy jsem si přála tento typ produktu vyzkoušet, když mi tedy před pár dny došel sprchový gel, šáhla jsem v drogérii právě po této pěně. Stojí pár korun, opravdu nádherně voní a sprchování je daleko větší zábava.

Wic: Začala jsem používat sérum na řasy od značky Delia, používám ho teprve pár dnů a vypadá to, že začínají být vidět první výsledky. A ano, pokud to bude tak dobré, tak rozhodně plánuji článek.


Neoblíbenosti
WNaty: Smrt je mým řemeslem. Kniha od Roberta Merle. Osud němce Rudolfa, budoucí nacistické zrůdy. Kniha je psána z Rudolfovi perspektivy. Ačkoliv je čtení zajímavé, kniha mě zklamala tím, že v ní není žádný zvrat. Přestože se na počátku knihy zdá hrdina, který je v té době ještě dítětem, ještě trochu lidský, hned na několika následujících stránkách je tato kapka lidskosti nenávratně utopena v moři necitu. Žádný dramatičtější vnitřní souboj. Žádné pochyby.

Wic: Mám pocit, že za tento měsíc mi pod ruku naštěstí nic špatného nepřišlo.


To nebo to

Párty v klubu vs Privát
WNaty: Já osobně jsem rozhodně za privátní akce. Pít s lidmi, které člověk zná je větší zábava i větší jistota než se bavit v zaplivaných feťáckých doupětech.

Wic: Tady se mi hodně těžkou vybírá, protože je sice super soukromá párty s kamarády, ale třeba když jsem byla v jednom klubu v Hurghádě, tak to mě naprosto dostalo tou atmosférou. V Praze je mým naprostým top Double Trouble, kde je vždy hromada Němců. Ano, ta anonymita mi na jednu stranu též celkem vyhovuje...

Notebook vs Stolní počítač
WNaty: Aktuálně rozhodně notebook, to proto, že se hodně nacestuji a potřebuji mít práci všude s sebou. Také mi vyhovuje, že si s ním mohu zalézt do pelíšku a pracovat z většího pohodlí, než u stolu. Do budoucna, vzhledem k tomu že bych se ráda živila grafikou a multimédii, určitě bych do vlastního bydlení nebo kanceláře ocenila stolní počítač, který nabídne daleko lepší vlastnosti - větším výkonem počínaje, kvalitnějším displejem konče.

Wic: Stolní počítače využívám prakticky jen ve škole, od nějakého roku 2012 kupuji pravidelně tak jednou za rok a půl až jednou za dva roky nový notebook, aby stačil mým požadavkům. Vyhovuje mi, když je přístoj malý, lehký, skladný s dobrou baterkou, abych ho mohla vzít všude s sebou a "pracovat" na svých věcech.

Přátelé vs Rodina
WNaty: Rozhodně rodina. Přestože mám skvělé kamarády vím, že přátelství je pomíjivé. Rodina je pro mě velmi důležitá, je mou největší jistotou ve všech ohledech.

Wic: Tady rozhodně souhlasím s Naty. I když přátelé si narozdíl od rodiny, do které se narodíme, vybíráme, tak prostě s rodinou nás pojí více.


Kreativno: Domov sladký domov
WNaty: Jelikož jsem měla problém s zadání neotřele vypracovat výtvarně, rozhodla jsem se pro tento měsíc napsat nějaké verše. Prosím všechny případné kritiky o slitování, nepsala jsem dle básnických pravidel a norem, nechala jsem prsty volně klouzat po klávesnici a utrousila rým, tak jak mi padl.

Domov, domov sladký,
to je to místo,
kde čas je tak krátký,
to je to místo,
kam člověk vrací se rád,
jíst a pít, s rodinou se smát.

Jistotu tu hledáš,
nebo koutek pouhý jen,
kam před světem se schováš,
zahrabeš se do deky a nevytáhneš paty ven.

Útočiště, tím domov měl by být.
Pij a dosyta jez!
Místem, kde můžeš o čemkoliv snít,
místem, kde své sny můžeš vést k cíli,
místem, kam hlavu složíš ve snech, kde budou tančit lesní víly.

Wic: Rozhodla jsem se pro graffiti nápis "Freedom", což znamená "svoboda". Dále jsem přikreslila pohoří, pláž a nějaké ty louky, pole. Tím celým bych chtěla naznačit, že domov může být naprosto kdekoliv, kde je svoboda.


Písně měsíce
WNaty: Už delší dobu na sobě pozoruji, jak se můj hudební vkus liší v různých ročních období. Ke skupině Starset si obvykle nacházím cestu až s přicházející zimou, tentokrát ale jejich písničky začali hrát v mých sluchátkách už začátkem září. Mojí oblíbenou se aktuálně stala písnička Last to Fall.


Wic: Teď prožívám takové období, kdy dávám největší přednost tanečním písním, které mě vždy naprosto nakopnou. Skvěle se u nich běhá, posilovací výkony jsou lepší než u nějaké ucourané songy a také navozují usměvavou šťastnou náladu. Z mnoha song tohoto typu sem jako naprosto úžasného zástupce vyberu Closer od The Chainsmokers.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama