Co používám na své vlasy, extrémně originální obsah a další témata

19. listopadu 2017 v 15:01 | Wic |  Deníček
Zduř,
rozhodla jsem se, že bude lepší, než psát samostatné články "po tématech" shrnout to do takového souboru za určité období, které bude mixem věcí, nad kterými jsem za poslední dobu přemýšlela, nebo o které bych se prostě s vámi chtěla podělit. A stejně jako tomu je u projektů s Naty, i toto bude takovým mixem, aby si prostě každý našel to svoje.

Začneme mírně kosmetickým "koutkem". Hodně dlouhou dobu jsem používala oranžovou kolekci Elseve od L'orealu, ale prostě po roce a kus se mi "opotřeboval" a vlasy už na něj nereagovaly tak dobře. Takže jsem se rozhodla přesedlat na Schwarzopf, který byl vždy mou favorite značnou, co se týče barev na vlasy. Začneme šampónem, který je prostě naprostým základem ohledně péče o vlasy. Používám oranžový Gliss Kur Hair Repair Oil-In-Shampoo. Mám dost suché vlasy, takže mi opravdu dost vyhovují složky oleje, které obsahuje. Ještě k tomu má opravdu dost příjemnou vůni. Používám ho 1x - 2x týdně, podle toho, jestli náhodou nepotřebuji na nějakou výjimečnou akci mít vlasy "více fresh". Po něm aplikuji regenerační balzám od Balei, který je určený na suché a lámavé vlasy. Patlám si ho na hlavu opravdu "tuny". Balení má 200 ml a s mým, ne až tak úplným častým mytím vlasů, mi vydrží tak na necelé dva měsíce. Je levný a vlasy jsou po něm hezky lesklé a hebké. Aby mi hezký efekt na vlasech vydržel déle a byl opravdu "kvalitní", používám ještě masku na vlasy Gliss Kur Hair Repair Fiber Therapy pro dlouhotrvající kvalitu vlasů (tmavé fialové balení). Aplikuji ho jednou za týden a nejvíce mě na něm asi dostává ta dokonalá vůně.
Na "průběžnou" úpravu a udržování vlasů používám olej na vlasy od Elsevu z "mé klasické" oranžové řady. Dávám si ho převážně, když chci jít ven s rozpuštěnými vlasy a mám je po noci opravdu dost zvláštně přeležené (což se u mého typického rozcuchu stává dost často). A jako druhého vlasového pomocníka používám Intensive Hair Oil Treatment Beyond Beautiful Hair s orientální vůní od značky Brazil Keratin. Opět mě na něm dostává naprosto především ta vůně, ale musím říct, že jsem vypozorovala, že mi po něm rostou vlasy o hodně rychleji. Ten si dávám do vlasů na noc, protože ihned po aplikaci působí účes spíše ulíznutě, než hezky načechraně.
A jinak si vlasy aktuální nebarví, už ani nejsou v procesu odbarvování, jen je tónuju mírně do rezava pomocí spreje od Schwarzopfu ze série barev Live.

.......

Když jsme teď byli u těch materiálních věcí, tak bych se vám ještě chtěla "pochlubit" jedním z mých posledních nejlepších nákupů a to zlatým minibatůžkem od Urban Classic. Nosím ho hlavně odpolko na zumbu nebo kurzy arabštiny, kdy potřebuju hodit do něj jen peněženku, klíče a mobil.

.......

Dříve jsem vydávala každý měsíc pravidelně sérii článků Extrémně originální obsah, prostě mé oblíbené odpovídání na otázky. Protože jsem na blog jeden čas pěkně pekla, tak jsem ve vydávání těchto článků měla skluz a teď se mi opět tuto sérii rozjíždět nechce, protože přes obnovování věcí já nejsem odborník. Ale protože mám několik dílů nevydaných, ale předepsaných a byla by některých odpovědí škoda, rozhodla jsem se vybrat to nejlepší a přihrcnout to do tohoto mix článku.
Kdybys mohla jedinou věc v životě udělat znovu jaká věc by to byla?
Já tuto otázku neberu tak, že bych chtěla něco v minulosti napravovat, protože to je podle mě vcelku blbost, protože minulost ná ovlivňuje a kdybych jednu věc změnila, tak by to nastartovalo celou sérii změn.
Takže to beru tak, že bych si chtěla prožít daný okamžik znovu. A v této variantě "výkladu" nedokáži zvolit jen jednu věc, protože je spousta úžasných zážitků... Nejdříve jsem chtěla napsat, že bych nic nechtěla prožít znovu, protože "znovu to nebude jako na poprvé", ale nakonec mě emoce ze vzpomínek přemohly a já "musela" sepsat aspoň tři věci.
Chtěla bych znovu zažít jedno ráno na Náplavce, kde jsme potkaly s kámoškou dva Němce, když jsme se šly podívat na Orloj, kolik je hodin, a pak si to zakempili společně na Náplavce a byla to naprostá pohoda a strašně hezky spontánní akce (se divim, že jsem ještě o tom nenapsala článek), pak bych si zopákla to, když jsme si po delší době s kámoškou z dětství udělaly společné odpoledne. Šly jsme do metalshopu (no, ještě předtím jsem se jí ztratila na Venclu, když jsem hledala Bontonland, no prostě "nejsu Pražák", i když opravdu jsem), pak na bubble tea, pak si daly procházku na Palačák přes Náplavku a zakončily to na "bezďoš lavičkách" a probraly všechno možné a nemožné. A nakonec bych si ještě zopákla kempování se třídou, které bylo naprosto boží a hláška mé dobré kámošky "Viky, já se s tebou chtěla vždycky líbat... hele Martin, jdem se svlíkat", tak ta se stala naprosto legendární a dokonce se jí to i pěkně rýmuje =D
Hodila bych si ještě jednou celý letošní Egypt, ty párty v Hurghádě, tak na ty snad už nikdy nezapomenu. Zopakovala bych si klidně jakýkoliv uskutečněný videochat s mým egyptským boyem, protože všechny byly a jsou dokonalé a vždy se skvěle pobavíme, úplně jinak, než se bavím s lidmi stejné národnosti jako jsem já. Dokonce už i nějaký ten vtip v ájině vyplodím...
Jsou to zážitky z posledního půlroku, ale tak to je jasné, protože prostě to, co jste zažily nedávno, tak ve vás zanechává ještě "čerstvé" emoce.
Porušila jsi někdy školní řád?
Na bejvalý střední jsem pravidelně lezla do třídy oknem, naštěstí jsme měli první hodinu vždy v přízemí. No prostě jsem byla líná stíhat dřívější bus a stejně jsem na té škole nechtěla být a už jsem plánovala přestup na jinou školu.
Pak klasika zapnutý mobil při hodině, to asi všichni známe, pak taháčky a nějaké to podvádění při testech (a neříkejte, že jste to nikdy nedělali =D).
Ale jenom jednou jsem dostala poznámku a to ve druhé třídě, protože jsem si místo psaní diktátu hrála na Jediho.

........

V tomto úseku článku bych vám ráda doporučila nějakou tu "četbičku". Nejsem nějaký ten knihomol, ale když je knížka dobrá, tak mě to chytne a čtu jako posedlá. A právě teď přišel čas na to se s vámi podělit o to, jaké knižní úlovky nechybí v mé knihovničce.
Rozhodně má all time nejoblíbenější knížka je od spisovatele jménem Jo Nesbo, která má název Nemesis. Je ze série kriminálních knih s vyšeřovatelem Harrym Hoolem. Ale není je podle mě úplně podstatné je číst postupně, protože kriminální zápletky nenavazují. Takže třeba jako u kriminálek v telce též není potřeba vidět všechny díly.
Knížka, která sice není o tématu, které by mě zajímalo, spíše naopak (II. světová válka), ale je tak dokonale napsaná, že jsem si jí prostě musela zamilovat, se jmenuje Citadela. Má něco přes 400 stránek a popravdě, přála jsem si aby byla mnohem delší, protože tak krásný styl psaní jako má Kate Mosse, jsem už hodně dlouho neviděla.
Nejoriginálnější kniha, kterou jsem kdy četla, se jmenuje Alif, neznámí. Odehrává se v arabském prostředí, což je mé oblíbené téma, ale rozhodně nečekejte takový ten "typicky katastrofický scénář ve stylu Evropanka si vzala Araba a ten jí ustrkuje".
Nejlepší českou knihou, co jsem za poslední rok četla je kniha Mafiáni. Přečetla jsem jí opravdu dost rychle. Ona má sice jen něco okolo 300 stránek, ale stačilo mi na ní jenom několik dnů. Je to sice věc, kterou si asi vícekrát nepřečtete, prostě styl jednou a dost, ale to jednou je rozhodně prožitý a žádná ztráta času =) Kriminální téma a ruská mafie, to jsou též má oblíbená témata, takže pokud jsou to i vaše témata....
A jen taková nenápadná "reklamo-vsuvka", pokud byste sháněli nějakou tu knížku za výhodnou cenu, tak jsem se pustila do mírného rozprodávání své knihovničky, takže kdyžtak určitě můžete mrknout, budu moc ráda.
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198068/Set-komixu.php
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198186/Originaly-knih-Medvidek-Pu.php
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198261/Set-detskych-encyklopedii.php
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198516/Mix-ucebnic.php
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198601/Mix-romanu.php
https://knihy.bazos.cz/inzerat/82198666/Knihy-witch.php

......

K četbě patří hudba, tedy já to aspoň tak mám. Není snad věc, na kterou bych potřebovala ticho, když si mohu vybrat, tak prostě vždy volím kulisu v podobě hudby. A protože jsem vám sdělila tipy na čtyři knihy, tak stejný počet zachovám i u oblíbených písní za poslední dobu.
Nejlepší all time favorite songou je Dasa Bala od Arashe, díky kterému jsem se vůbec dostala k Tarkanovi, tím pádem i k Turečtině, no a dodnes si jí opravdu celkem dost často ráda pouštím. A samozřejmě, jak je u mě zvykem, tak já nemohu být jen posluchač, takže is jí i ráda zpívám.
Píseň, která má nejlepší "zpracování", tak to je Klanga od Gostana. Nevím, jak jinak to nazvat, než slovem "zpracování", protože se v ní prakticky nezpívá a je to jenom taková technika, no =)
Jako píseň s nejlepším textem bych označila Wings od Macklemora, který má podle mě jedny z nejpropracovanějších textů s myšlenkou z anglicky mluvících raperů.
Píseň, která je nejlepším léčitelem ducha, aneb mi pomůže se ze všeho vyzpívat.... tak to je Don't let me down od The Chainsmokers. Zaberu se do toho tak, že spíše řvu, než že bych zpívala, ale emoce jsou ihned venku.

Tak to by bylo pro dnešek vše, duše je klidná, ze všeho vypsaná. Popravdě, jako vždy jsem si s vámi skvěle popovídala, ukecaná povaha se prostě pozná a tady má pěkné využití. Užívejte den a zduř! =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 19. listopadu 2017 v 18:04 | Reagovat

Máš moc hezký sestřih :).

2 Wic Wic | E-mail | Web | 21. listopadu 2017 v 14:43 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

3 outcry outcry | Web | 22. listopadu 2017 v 8:36 | Reagovat

Já sem proti všem šampónům, paletkám a tak dost skeptická... Byla jsem před rokama docela dost nemocná  trošku mi vypadaly vlasy. Ne že bych měla pleš, ale šlo to fakt dost znát, protože jsem měla už jako malá krásný, hustý, zdravý, lesklý háro a najednou jsem měla culík tak poloviční a vlasy zničený a bez života. Začla jsem si je tak před rokem mýt 1-2x týdně. Přes noc před umytím jsem začala dávat kokosový olej a používám šampóny bez parabenů, ftalátů a tak... Trvalo to rok a najednou mám vlasy krásný, živý, lesklý, dokonce mi roste tuna mini vlásků na místech, kde mi vypadaly... Prostě zázrak :D.. Ale platí pravidlo, čim míň se zatěžují, tím je to lepší. Já si teda hlavu sem tam nabarvím, vyžehlím nebo vyfoukám, ale to je fakt výjimka. :-) Takže jen takovej tip, proč pak vlasy třeba nerostou nebo na nějakou zaběhlou péči už nereagujou :-) Jinak super, že je Tvůj blog blogem týdne. Mám ho neuvěřitelně ráda. ♥

4 SerialHD SerialHD | 22. listopadu 2017 v 14:33 | Reagovat

Sledujte přes 1 600 seriálů ve 4K a FULL HD kvalitě online na https://serialhd.cz

5 Wic Wic | E-mail | Web | 22. listopadu 2017 v 20:17 | Reagovat

[3]: Díky za moc milý komentář :) Jsem ráda, že už máš vlasy vpohodě, protože je mi jasné, že každá z nás je bere jako takovou svou "korunu" ;)
A moc díky, jsem ráda, že se ti můj blog líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama