Melodie srdce

23. prosince 2017 v 22:59 | Wic |  Téma týdne
Zduř,
v dnešním tématu týdne bych vám chtěla představit seznam písní, které bijí ve stejném rytmu jako mé srdce. Nebo-li, bez uměleckého přikrášlování slov, písní, které mám více než jen ráda. Třeba vám tím dám nějakou tu inspiraci na poslech o vánočních svátcích, i když o moc sváteční hudbu nejde (tentokrát si to dáme bez nesem vám noviny xD). Budu ráda, když do komentářů napíšete píseň, kterou máte nejraději vy, ať mám také nějakou tu inspiraci na poslech =)


Alle Farben
Začala bych písní, která dost vystihuje nejspíše určitou etapu života každého z nás. Je prostě potřeba vyzkoušet vše, proč promýšlet důsledky, žé?! Z random spontánního chování jsou totiž ty nejlepší vzpomínky =)

Anıl Yıldırım ft Elleran Elvis
Nejlepší songa, co se tureckého rapu týče, kterou jsem slyšela za poslední dobu. Mám obecně ráda turecké songy, kde se na začátku nějakou tu chvíli jen tak prostě mluví, protože aspoň chytnu pointu... a také si prostě ráda poslechnu někoho, kdo tímto jazykem mluví. A pak se samozřejmě učím celé pasáže odříkávat nazpaměť.

Daddy Yankee
O určité skupině rytmických tanečních písniček říkám, že je to prostě "instantní dávka štěstí". Když mám takovou tu neutrální náladu, která by se mohla zachvíli začít snižovat pod bod mrazu, pustím Limbo, dám si chvíli spontánní tanec (klidně i takové poskakování veřejně na zastávce) a hnedka mám lepší den. Stačí pár prvních tónů... určitě doporučuji =)

Eminem
Pokud potřebuji v mžiku podpořit mysl i tělo k nejlepším možným výkonům, pouštím Not afraid. Tuto songu jsem totiž slyšela u jednoho videa na youtube z Grand Prix koňské drezury, což je takový můj dětský sen, který se postupem času vypařil. To ale neznamená, že mě tato hudba nemůže doprovázet při běhání, nebo obecně při cvičení. Překonávání překážek je najednou tak strašně easy. Hudba je prostě důkaz, že strach je opravdu jen v hlavě.

Gostan
Neboli relaxační hudba v mém podání. Někdo si pustí zvuky eěštného pralesa, já tedy dávám spíše přednost typické hudbě z klubu, jen prostě bez zpěvu.

Kečup
Všichni, kdo mě znají, vědí, že jsem člověk, který si dost zakládá na vzpomínkách. Vše si píšu do deníku, který pak následně pročítám, přepisuji, abych se mohla v přepisu na původní "dílo" vyjádřit a doplnit staré zážitky o nové zkušennosti, které, kdybych měla dříve, mohly ovlivnit danou situaci. A tato píseň, nejen názvem, je takovým mým životem. "Všechno se ztrácí, vzpomínky zůstanou", jelikož ani špatný konec nám to dobré nesebere.

Macklemore
Macklemore je rozhodně můj nejoblíbenější anglicky mluvící raper (pokud to tedy neberu povrchně podle vzhledu, protože to by vyhrál Lil Wayne...). Píseň Wings by podle mě mohla vyhrát za nejlepší text. Ta přirovnání, ta myšlenka. A samozřejmě, kritika společnosti, mé oblíbené téma.

Takže... jaká je tedy pro vás ta nejvíce top píseň?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 secondme secondme | Web | 24. prosince 2017 v 9:38 | Reagovat

Dobrý výběr písniček :) Alle Farben a Eminem se mi líbí hlavně taky :) Pecka písničky :)

2 Eliss Eliss | Web | 24. prosince 2017 v 10:57 | Reagovat

Ta od Eminema se mi líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama