Předvánoční povídání II

20. prosince 2017 v 6:00 | Wic |  Deníček

Mé úchylky ohledně kosmetiky a oblékání| Několik random vtipně pojatých otázeček s vánoční tématikou| Vánoční TAG|Tipy na dárky na poslední chvíli

Zduř,
vítám vás u pokračování předvánočního pokecu, který bude vlastně úplně klasickou směsicí, jakou jsou všechny mé "mixíkové" články z poslední doby, jen opět s trochu vánoční tématikou. Projedeme si věcičky, na které nedám dopustit, co se týče kosmetiky a oblečení a jsem na "rituálech" ohledně nich naprosto závislá. Dále se podíváme na nějaké ty vánočně laděné otázky a odpovědi. Také bych vám ráda doporučila pár dobrých webů, na kterých můžete ukrátit nějaký ten čas z vánoční pohody. A nakonec (nejen) pro ty, co ještě letos nesehnali dárečky, bych sem ráda dala nějakou tu inspiraci, co jsem letos kupovala já.


Dostat plno malých dárků vs Dostat jeden velký
Kdyby šlo o narozky nebo svátek, tak rozhodně volím jeden velký, ale když jsou ty Vánoce, tak je prostě hezké mít pod stromečkem plno dárků, i když jde klidně "jen" o drobnosti.

Lyžování vs Snowboard
Na snowboardu jsem nikdy nestála, moc mě to prostě nelákalo. Mám ráda běžky, to je sport mého dětství. Na sjezdovky jsem se "přinutila" asi tak na tři čtyři sezóny a to jen kvůli mojí máti, abych jí udělala radost, protože ona moc ráda jezdí. Ale nějak mě to nechytlo, prostě běžky jsou běžky a takový "výlet" po polních cestách je nenahraditelný.
Splnit moje tři nejvíce realistické předsevzetí vs Dostat tři nejvíce realistické dárky k Vánocům
Nemám problémy se sebekontrolou, takže když si stanovím něco, co chci dokázat, tak se prostě už nějak do toho "dokopu", protože bych si jinou variantu vůči sobě nedovolila. Nerada se vzdávám, zvláště tedy ve věcech, u kterých vím, že je dokážu zvládnout, stačí se jen trochu snažit. Takže raději ty dárky. V blízké době si plánuji koupit boxovací pytel, abych mohla doma pořádně trénovat, takže bych rovnou využila jeden ze tří dárků.

Slavit Vánoce každý měsíc vs Už nikdy
Kdyby se Vánoce slavily každý měsíc, za krátkou chvíli by mě omrzeli. A já raději něco nebudu dělat vůbec, než aby mě to nebavilo. Ztratily by prostě na té zvláštnosti, už by to nebyl žádný unikátní den. A představte si, že byste oslavovali třeba každý příchod soboty. To by bylo stejně ujeté, jak časté Vánoce.

Jeden malý dárek každý den vs Jeden velký za čtyři roky
Pořád lepší dostat jeden den jednu botu, druhý druhou botu, třetí den jednu tkaničku a čtvrtý den druhou tkaničku, než po čtyřech letech kompletní pár bot.

Nikdy už necítit bolest vs Zimu
Obě dvě varianty jsou celkem nebezpečné, ale mě by se více hodilo to s tou bolestí. Když mi je zima, tak se více obléknu, ale co mám dělat, když si rozrazím holeně o zeď? To mi opravdu například tepláky nezachrání (a přece nebudu jak debil chodit skákat s chráničema... to bych si rovnou mohla vzít i helmu =D).

Mít nekonečné množství peněz vs Být nesmrtelný
Já nechci být nesmrtelná. Připadá mi to trochu jako blbost, prostě když člověk nemá daný "časový limit", tak ho nic nežene, méně se snaží. Peníze se mi hodí rozhodně více. Lepší pořádný uživý život, který je klidně časově omezený, než nekonečný plný nudy a nicnedělání.

Celý den koukat na Vánoční videa vs Nakupování vánočních věcí v obchoďáku
Vánoční videa? Tak to je něco jako Mrazík a tak? Tak to raději ta tlačenice v obchoďáku, vždyť víte jak já moc nemusím filmy, natož ty Vánoční. Kdyby to bylo "celý den koukat na krimi filmy", tak to bych asi i dala, ale "Nastěnku chci za ženu", to by byla asi moje smrt.

.......

Kde probrouzdávám net ve volném čase?

Ať už jde o anglickou nebo českou verzi, tak zde najdu návod naprosto na cokoliv. Od toho, jak sbalit staršího muže, až po to, jak "podomácku" odebrat krev. Prostě všechno, co naprosto potřebujete.

Tak a tady hledám ty tuny předmětů, které si "potřebuji nutně" pořídit. Najdu tam vždy všechno za super ceny pro jakoukoliv příležitost. A protože nechci tady vypadat jako z reklamy, tak vám tady dodám, že to je prostě něco jako heureka, ale jen přes oblečení, kosmetiku a další takovéto "serepetičky".

Nejlepší portál, pokud jde o články na téma osobního rozvoje z duchovního hlediska.

........

Teď se podíváme na mé zažité zvyky ohledně oblékání a líčení, které by se daly nazvat už "posedlostí"

Červeně nalakované nehty na nohou
I když je zima a nikde se nesvlékám, prostě potřebuji mít pro svůj pocit nalakované nehty na nohou. Načerveno. Připadá mi, že to dělá "hezčí nohu".

Crop topy i v zimě
Nezáleží na počasí ani na tom, kam se chystám, kdekoliv jinde, než doma, nosím krátký vršek oblečení. Prostě ať je to mikina přes hlavu nebo tričko, musí to být crop. Hlavně díky tomu jsem celkem otužilá, protože když kolem mě okolí "klepe kosu", já si vesele "pískám" s holým břichem a snažím se sama sebe přesvědčit, že mi je teplo, jen aby mě nenaběhla "husí kůže". A kdybyste se ptali náhodou na důvod, proč to vůbec nosím, tak je to kvůli tomu, že břicho je jednou z věcí, na které jsem opravdu hrdá. Prostě když už v daný den nemám zas až tak dokonale vyvedený ksichtík, mohu se "pyšnit" s vcelku vypracovaným břichem.

Rychle se mi ohraje můj vzhled, a tak často experimentuji
Jeden den se podívám do zrcadla a řeknu si: "Ty jo, dneska se mi ten účes fakt povedl." A tak ho začnu nosit pravidelně. Když ho mám už potřetí nebo počtvrtý na sobě za kratší časový úsek, musím hnedka začít vymýšlet nějakou alternativu, protože se mi to prostě rychle okouká.

Dlouhodobé plánování nákupů
Sice je fajne spontánní utrácení, ale pokud jde o větší investice, tak mám nákupy naplánované minimálně na čtyři měsíce dopředu. Člověk pak aspoň méně lituje utracených financí.

.........

Přípravy na Vánoce vrcholí snad už v každé rodině, a tak jsem si řekla, že bych se mohla pomocí tohoto tagu podělit s vámi o to, jak tyto svátky prožívám já.

Jaký je tvůj oblíbený vánoční film a naopak?
Mám ráda pohádku Anděl Páně, milovala jsem jí už jako malá a teď když je v kinech už i dvojka (samozřejmě jsem na ní musela jít), rozšířil se mi seznam oblíbených filmů ještě o jeden další :)
Jako malá jsem měla ještě moc ráda Mrazíka, ale posledních pár let si mamka celoročně zpívá tu píseň o jedličce (vyrostla bílá jedlička tam mezi modříny....), a tak se mi to celkem ohrálo.
Nikdy jsem moc nemusela Popelku, i když je to celkem klasika, mě se ale prostě nikdy nelíbila...

Nejvíce nošený zimní kousek oblečení?
Asi zimní kotníčkové boty, protože zimní boty mám jen jedny, takže je nemůžu střídat (pokud tedy nechci umrznout v něčem typu conversky nebo vansky, i když znám pár lidí, co takovou obuv nosí celoročně). Jinak totiž oblečení furt střídám, protože mám plné skříně spousty věcí, tak proč mít oblíbených jen pár kousků a ten zbytek nechat ležet, aby na ně padal prach.

Oblíbená vánoční vůně / svíčka?
Představa mě se svíčkou v ruce je opravdu dost nebezpečná.... Jinak já jsem spíše takový ten člověk z moderní doby, kterého nadchne vůně liháčů od Centropenu nebo čerstvě vyčištěný záchod... Takže na vánoční vůně si moc nepotrpím, ale zkousnu všechno. Nevím jestli je to tím, že denně vyžvýkám přes jeden balíček žvejk, ale já mám prostě nějakou sníženou citlivost na chutě a smrady.

Oblíbený vánoční nápoj?
Stejně jako při jakékoliv jiné události je to Tonic, černý čaj nebo voda s citrónem (no nebo ještě nějakej ten energeťák). Pít na Vánoce je velmi nebezpečné, pokud tedy nechcete tančit "makarenu" v červeném županu a spadnout mezi dárky pod stromečkem. Ano, vlastní zkušennost.

Tvá oblíbená vánoční barva?
K Vánocům se prostě hodí červená. Sice jsem Češka, ale už od malička jsem se bavila tím, že jsem babičku prudila tím, že dárečky nosí Santa Claus, což jí jako starou školu, co jede ve stylu Ježíšek v Betlému, dost štvalo (no a proto mě to bavilo).

Je Štědrý večer. Zůstaneš v pyžamu nebo se hezky oblékneš a upravíš?
Vezmu na sebe takovou svou klasiku. Crop top, tapláčky a čepici na hlavu, aby mi vlasy nepadaly do obličeje. Takže by se dalo říct, že jako jakýkoliv jiný den.

Oblíbená vánoční dekorace?
Žádná, jenom se na to práší, takže žádná výzdoba. Já za to nemůžu, za to může výchova mojí mámy, ta razí v tomhle úplně stejné heslo jako já, letos se rozhodla, že ani stromeček už mít nebudeme. Je to u nás v rodině asi dědičné, u babičky (mámina máma) se nechávají dárky pod stolem.

Otevíráš dárky ráno nebo večer?
Dvacátého čtvrtého slavím s babičkou, mamkou a taťkou. Navečeříme se tak v pět hodin, a pak se jde rozbalovat. Dvacátého pátého po obědě si předáváme dárky s druhou babičkou (s tou, co má dárky pod stolem), a pak navečer jedeme k dědovi, kde si též předáme dárky (ááá, poslední člen blízké rodiny, který má stromeček)

Jaké je tvé oblíbené vánoční jídlo?
Kapr a bramborová kaše, v tomto jedu českou klasiku. (vlastně to bych k tomu ale asi měla jíst bramborový salát, aby to byla česká klasika, ten však nejím od té doby, co jsem ho jedla podle nějakého "tradičního receptu" a byla v něm mandarinka....)

Je nějaká osobnost, kterou by jsi chtěla najít pod stromečkem?
Jako slavnou osobnost nebo nějakou osobu, co znám? Ale to je vlastně jedno, ani bych nechtěla, jsem v zásadě odpůrce živých dárků. (i když třeba by nešlo o živý dárek a místo toho bych dostala třeba něčí lebku, nebo srdce...)


(taková menší fotka pro pobavení, jak jsem před pár lety běžkovala...)

Přeji Vám všem hezké Vánoce (pravda, trochu s předstihem...). Budu ráda, když se do komentářů podělíte o to, jak slavíte Vánoce vy (hlavně mě zajímá, jestli jsme jediná rodina, co nemá nazdobený keřík...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama