Leden s WNaty a Wic

31. ledna 2018 v 17:42 | Wic |  Deníček
Zduř,
chtěla bych vás přivítat u 12. a pro nějakou tu dobu posledního dílu našeho společného projektu s WNaty. Na chvíli si dáme pauzu a třeba za nějaký ten čas přijdeme s něčím úplně novým (znáte to, my jsme na ty "revoluční" a "originální" věcičky =)). Takže nepřestávejte rozhodně sledovat oba dva blogy, třeba se opět něco objeví. Ale teď už k dnešnímu vydání. Dneska se podíváme na naše názory na adopci dítěte, já vám doporučím můj oblíbený film, Naty, tak ta je rozhodně pro návštěvu různých plesů. Kreativně jsme se vyjádřily na téma přátelství, takže rozhodně dnešní díl bude mít "lidský náboj".
Adopce dítěte

WNaty: Možnost adoptovat dítě vidím jako rys moderní společnosti. Přijde mi správné, že možnost adopce existuje. Dítě má tak šanci získat správné zázemí, které je pro jeho životní vývoj důležité - sociálními návyky, emocemi počínaje dostupností vzdělání konče. Páry, které děti mít ze zdravotních důvodů nemohou pak mají šanci připravit lidského tvorečka do života, být rodičem a dát tak svému životu nový směr, účel. Souhlasím s přísností a důkladností podmínek, které adopci doprovázejí, jelikož je nezbytné zajistit, aby se adoptované dítě nedostalo předmětem zneužití, nedostalo se do nevhodných podmínek.

Wic: Asi by do mě nikdo netipl, že jsem nějaká "štědrá duše" se sklony pečovat o ostatní... ale adopce, tak ty já rozhodně uznávám. A hlavně páry, co si rozhodli dítě adoptovat. Přijde mi hezké dávat novou naději, přijde mi hezké dávat lepší život. To už je skoro tak hezké jako vůbec dávat život.


Lednový tip

WNaty: Plesová sezóna je v plném proudu, tak proč sedět doma? Neodmítej pozvání na nejen maturitní plesy a běž si užít skvělé zimní večery, sbírej zážitky a poznávej nové lidi!

Wic: Tentokrát bych vám ráda doporučila český film z nějakého roku 2004, takže to není úplně novinka, ale já ho objevila teprve asi tak týden zpátky. Přesně ho vystihuje věta "Duše jako kaviár je film o cestě za štěstím, na níž člověk udělá stokrát stejnou chybu, aby ji až po stoprvé napravil."
A vy víte, jak já mám ráda tyto "lidské filmy" ze života.

Hudba

WNaty: Za poslední měsíc jsem si oblíbila relativně dost písniček z různých žánrů. Jednou z nejposlouchanějších byla mírumilovná a smířlivě naladěná písnička Taro od skupiny Alt-J.

Wic: Jako zástupce za leden jsem se rozhodla vybrat Beautiful Trauma od Pink, co se stala mým "parťákem" na běhání, které jsem letos začala praktikovat nějak dříve, než-li až najaře. Holt máme venku hezky =)


Oblíbenosti

WNaty: Mojí oblíbeností za uplynulý měsíc se pro tentokrát stal vlasový olej od Alverde mandle a argan. Je to přírodní produkt, aplikuje se po umytí do konců vlasů, dodá jim šťávu a předchází třepení a lámání.

Wic: Doufám, že vám teď nebudu doporučovat něco, o čem jsem na blogu už mlela, ale i kdyby, tak tyto sluchátka si to určitě zaslouží. Říkala jsem si, zbytečně předražená špuntová sluchátka, do toho nebudu investovat. Nakonec jsem si je tedy koupila. Ano, mluvím o značce Happy Plugs. Mají na výběr hromadu různých designů a typů sluchátek do uší. Mně tedy skvěle drží a hlavně hrajou peckově.


Neoblíbenosti

WNaty: Tentokrát jsou to balíčky kávového nápoje 3v1 od Nescafé, které jsem si nouze koupila na intr. Hnusnější kafe nekoupíš ani v automatu za 10 Kč.

Wic: Pořídila jsem si rtěnku od Chanelu - Hydrasoleil Sheer Lipstic v odstínu 33, která dělá tedy krásný mírně ztmavující efekt do fialova. Je jasné, že když je to sheer, tak to nebude hutná krycí rtěnka, ale ona šíleně vysušuje a dokáže ze rtů jen s mluvením zmizet ani ne za hodinu. Takže mě Chanel zklamal, mám rozhodně oblíbenější značky.


To nebo to

Tmavé x světlé
WNaty: Za mě jednoznačně tmavé barvy, mám pocit že se v nich cítím tak nějak více svá.

Wic: To já jsem zase naopak pro ty světlé, ale ne nějaké "vyblité", ale spíše hezky výrazné. Třeba žlutá nebo oranžová, nejlépe ve skoro neonových odstínech, jsou přesně mé barvičky.

Bohatý x hezký

WNaty: To je docela těžká volba, možná jsem povrchní, ale raději bych byla hezká a spokojená sama se sebou, než bohatá.

Wic: V tomto se shodnu s Naty. Myslím si, že hromada peněz není to nejlepší, co může člověka v životě potkat, protože si může koupit naprosto všechno, ztrácí tak pojem o životě "normálních" lidí. Také si myslím, že je jen pár lidí, kteří dají přednost přispívání na charitu, než třeba koupě drog. Ale komu ještě ublížila krása? Peníze jsou rozhodně nebezpečnější nástroj.

Hluchý x slepý

WNaty: Opět opravdu těžká volba, pomalu si nedokážu představit jet do školy bez hudby v uších. Nakonec bych ale byla raději hluchá, než slepá, protože vzhledem k tomu, že se věnuji výtvarné činnosti, byla by slepota neuvěřitelný handicap.

Wic: Pro mě jsou nejdůležitější zvuky a vůně, to, co vidím, tak to je podružné. Takže já bych raději neviděla a dotvářela si svou vlastní obrazovou realitu podle toho, co bych slyšela.


Kreativno - přátelství

WNaty: Přemýšlela jsem, jak nejlépe přátelství zobrazit. Nejvhodnější mi přišla kresba a jelikož se v poslední době ráda věnuji načrtávání krátkých atmosferických storyboardů, pojala jsem i toto téma tímto způsobem. Vybrala jsem situace, ve kterých se mi přátelství potvrzuje. Do každého okna jsem nastínila to, co mě s přáteli běžně potkává.


Wic: Já jsem tentokrát svůj postoj k tomuto tématu vyjádřila fotkou s Kelzoněm, což je úžasný psík mojí nejlepší kamarádky. Kolik jsme toho spolu zažili... Představte si takové noční venčeníčko v pražských ulicích, to je jiná sranda... Zvířata jsou prostě ti nejlepší parťáci, se kterými člověk získá ihned spoustu nezapomenutelných zážitků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama