Co je to štěstí?

9. března 2018 v 18:38 | Wic |  Easy otázky s Wic
Zduř,
ve svých článcích snad pořád mluvím o štěstí. Dlouhosáhle vyprávím, jak moc je pro mě v životě důležité. Nikdy jsem ale pořádně veřejně nerozebrala, co to štěstí vlastně je. Tedy spíše, co pro mě znamená. Každý si ho může vykládat jak chce. A to je na tom životě, případně na samotném štěstí tak úžasné. Každý ho sleduje ze svého úhlu pohledu, takže odpověď nikdy nemůže být špatná, pokud je opravdu od srdce a myšlena vážně.

Nejzajímavější na štěstí je to, jak se jeho podstata dokáže změnit během vteřiny. Chceme klid po náročném dni, ale stačí si na chvíli oddechnout a hnedka je ten klid až moc nudný. Je třeba něco podnikat...
Ale ať nemluvim jen abstraktně, koho ze čtenářů by bavilo hledat a dumat nad tím, co chtěl básník říci....

Mám ráda takové to "přírodní štěstí", to co se nedá koupit, protože ho musíte něčím získat, zasloužit si ho nebo si ho sám "vyrobit". Tak víte co, čokoládu si dokáže koupit naprosto každej a není k tomu potřeba mít ani obstojnej plat. Ale tím samozřejmě nechci ani trochu naznačit, že taková pohodička doma s čokoládou, rozvalená v teplé posteli s pěkným filmem nebo oblíbenou hudbou, není něco dokonalého. Jen prostě na tyto "poklidné maličkosti" bude člověk asi těžko vzpomínat.

Pro mě pravým štěstím je to, co je nezapomenutelné. Něco, co se stane, mě ihned přepadne potřeba to zapsat do deníku a stejně i přes nějaký ten zub času na tyto okamžiky ráda vzpomínám. Štěstí je totiž něco, co se nestalo rutinou, něco, co nebereme jako samozřejmost.
Štěstí je svoboda, protože jak může být spokojený někdo, kdo je svázán? Ať už psychicky nebo fyzicky.


Samozřejmě je též štěstím život, protože bez něj bychom zde ani nebyli.
A co pro vás znamená štěstí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 9. března 2018 v 18:51 | Reagovat

Moc pěkně napsané, samotný konec mluví za vše. :) Je smutné, že žijeme v době, kdy si většina lidí myslí, že se dá štěstí koupit...ono to možná na chvíli funguje, ale co si budeme povídat - takové štěstí nemá dlouhého trvání. Okamžiky s přáteli, spontánní záchvat smíchu, radost z vlastního pokroku/úspěchu, milé pozdravení cizince, který se na mě usměje atd....to všechno je pro mě štěstí. :)

2 Wic Wic | E-mail | Web | 9. března 2018 v 19:38 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že se článek líbí :) A jsem moc ráda, že je tu ještě nějaká ta část lidí, kterou potěší maličkosti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama