Knižní dobrodružství

31. března 2018 v 15:15 | Wic |  Wic doporučuje
Zduř,
v dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o "zkušennosti" s knihami, které jsem přečetla v poslední době. Konečně jsem zase chytla nějakou tu šťávu a chuť do čtení, ono, když člověk najde dobrý materiál, tak se hnedka k němu vrací častěji a přečte najednou více stránek. Začneme knihou Jak získat a ovlivnit téměř každého - umění jednat s druhými lidmi, dále budeme pokračovat titulem Zbavte se nepořádku s feng šuej a zakončíme to příručkou 101 experimentů z každodenní filosofie.


Mé oblíbené téma, takže je jasné, že už jen dle názvu mě kniha zaujala. Měla jsem tedy asi až moc vysoká očekávání. Popravdě jsem se nic nového nedozvěděla (tak, už to byl několikátý titul s obdobnou tématikou, takže to není zase až takové překvapení). Líbila se mi spousta zajímavých výroků na zamyšlení, což je plus pro inspiraci do mých článků, ale jako "čtenářský zážitek" ne. Hlavně je to zaměřené spíše na takovou tu "marketingovou psychologii", než-li "každodenní". Takže ne úplně tak "můj obor".

Kniha, která mě hodně, opravdu hodně, inspirovala. Sice jsem se o toto téma začala zajímat už nějaký ten rok a kus zpátky... ale toto mě opravdu nabudilo. Konečně jsem udělala takový ten "velký finální úklid", jak u sebe v pokoji, tak v srdci. A také mě to inspirovalo, což jste mohli číst v pár mých předešlých článcích o minimalismu.

Taková oddychovka ve stylu online ženských magazínů. Francie není mou favorit zemí, jsou na mě moc sofistikovaní. Ale na druhou stranu, proč být před jejich proslulým stylem uzavřená a nezkusit to poznat. Bavilo mě to číst, to rozhodně, ale nemám pocit, že bych si z toho něco vzala. Četby však nelituju, rozšířilo mi to obzory a upevnilo přesvědčení, že jsem trochu prase a nechci se (v tomto) měnit.

Od Radka Dvořáka si určitě pučím ještě něco dalšího! Krátká novela s pro mě zajímavou tématikou (trochu kriminality, trochu podfuků a hezky ze života...) a hlavně z českého (konkrétně pražského) prostředí. Úžasně čtivě napsané a konec, nad kterým se člověk zamyslí.

Kniha, která rozhodně není špatná, ale konkrétně mně nic nového nedala. To ale není "chyba" knihy, autora, ale toho, že jsem už prakticky přesně toto četla. Pokud máte (stejně jako já) načtený celý portál pronaladu.cz, tak se nic nového nedozvíte.

Kniha, která obsahuje několik typů, jak dostat filozofii do každodenního života (jak už vypovídá její název). Z celkových 101 tipů jsem si založila tři, které chci vyzkoušet a napočítala něco okolo čtyřiceti, co praktikuju, aniž bych o tom věděla. Určitě praktická, poučí a hodí se jí mít přečtenou, ale mně se moc dobře nečetla. Prostě jsem se k ní vracela spíše "z povinnosti".

Co za knihu jste vy přečetli v poslední době a líbila se, nebo to byla spíše ztráta času?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 supice supice | E-mail | Web | 31. března 2018 v 15:47 | Reagovat

2. knížka mě zaujala. S pořádkem problémy nemám, ale vím o pár lidech, kteří by tuhle knížku potřebovali:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama