Moji nejoblíbenější hudební interpreti

14. dubna 2018 v 19:45 | Wic |  Wic doporučuje
Zduř,
dneska necháme filozifii na moment pauzu a dáme si takový easy článek, ve kterém vy nebude muset hledat, co vlastně básník chtěl říci, no a já si nebudu tady muset dělat kličkovací závod mezi větami, slovy, aby to znělo trochu umělecky. Tentokrát bych vám chtěla představit své naprosto nejvíce top zpěváky, zpěvačky, skupiny, no prostě všechny tyto osůbky, co dělají hudbu a drží se u mě na špici už nějakou tu dobu. Začneme anglickými, protože zrovna ty, které jsem do tohoto článku vybrala, tak ty (předpokládám) určitě znáte (na rozdíl od toho, když pak zabloudím třeba do "okruhů" italských raperů...).

Lana Del Rey
Jediná ženská osůbka, která se zde na mém seznamu objeví, já jsem prostě spíše přes ty chlapy, ale její hudbu tady prostě nemůžu nezmínit. Ty texty, víte, já jsem prostě spíše přes ty slova, než-li abych se hrabala v rytmu. Hudbě nerozumím, ale slovům ano. Ty umělecké obraty, tak z toho jsem naprosto nadšená. I když ani její hlas není k zahození, ten bych třeba brala, protože já a zpěv nejsme největší kamarádi. Nejvíce top písničky jsou (podle mě) rozhodně:

Carmen - "The boys, the girls, they all like Carmen". Tak krásná píseň, která přesně vystihuje mou "klasickou" myšlenku, i když vás bude milovat společnost a vy budete sami sebe nenávidět, bude vám láska okolí naprosto k ničemu.


Lust for life - Nejlepší píseň na relaxaci, protahování se, cvičení yógy. Takové uklidňující rytmy... A mně stačí slyšet "And I was like... Take off, take off, Take off all your clothes" a myslím si, že někdo napsal (konečně) píseň o mně.

National Anthem - Jak může někdo dokázat povrchnost vyjádřit tak úžasně, že to ani člověka nedeprimuje a naprosto se do písničky zamiluje?The Chainsmokers
Pojďme na další anglicky zpívací skupinu. Líbí se mi ty texty, ale také jednoduchá elektronická hudba, jak typická pro dnešní dobu. A snad na každé párty máte příležitost si na songy od nich zatrsat. Opět je těžké vybrat jen pár písničkových favoritů, ale když musím volit, tak jsou to tyto:

Closer - So baby pull me closer in the backseat of your Rover, That I know you can't afford, Bite that tattoo on your shoulder... jak já ráda říkám - rozporů jak v romantismu. A k tomu ještě ten naprosto skvělý rytmus, píseň, kterou si nikdy nemohu zapomenout pustit k běhání.

Daydream - Slyším jen ten začátek a už "umírám" z toho super rytmu. Je jednoduchý, žádné "normální" hudební nástroje, na to já moc nejsem. A skvěle si u toho mohu "zahopkat", jak po pokoji, tak někde v klubu.

Paris - Já této písni říkám "hymna svobody". Ne, že bych byla milovnicí Paříže, nebo třeba Francie obecně, to ne, ale zůstat v Paříži daleko od rodičů, tak to zní jako svoboda, nebo ne?


Maluma
Už se dostáváme pryč od těch čistě anglických interpretů, ale pořád neopouštíme sféru v dnešní době populárních zpěváků. Musíme si přiznat, že je to vcelku fešák (tak jako ne jenom "vcelku fešák", ale prostě jeden z nejlepších zpěváků, co se týče po vzhledové stránce). Konečně nějaký interpret, od kterého neznám čistě jen písničky, ale mám nakoukané i klipy. Kouká se na něj teda rozhodně lépe, než na Lanu Del Rey =D Maluma je podle mě zpěvák s úplně nejlepším "příběhem" v klipech... takže je jasné, že u výběru top song budu přihlížet i k tomu.

El Perdedor - To je přesný příklad toho skvělého klipu s příběhem, i když písnička mně nikdy moc neučarovala, tak obrázky před očima udělají svůj efekt.

Felices Los 4 - Asi je trapné se opakovat o skvělé dějové lince příběhu (pro sledovatele porna, kterému přijde normální film moc složité je toto taková dobrá "denní verze", kterou si může pustit třeba k večeři nebo před návštěvou =D)... Tak vám tady k tomu ještě dodám, že ta píseň je naprosto skvělá na učení se rádoby salsy v pražském klubu Cuba, companeři vás v tomto rádi zaučí a já jim mohu jen poděkovat za tu trpělivost, když jim pořád ošlapávám nohy.

Hola - Jak říká v klipu "Tell me what's your name" takovým tim hodně neanglickým přízvukem, tak to mi okamžitě připomene mé víkendové pochůzky. Přesný přízvuk, jako ti "companeři", co jezdí do Prahy a potkávám je pravidelně v klubech.Marracash
A už jsme u těch italských raperů. Tady se budu zase velmi ráda opakovat o tom, jaký to je fešák (podle mě teda ještě větší než Maluma a hlavně Ital dle mých "bohatých" zkušenností lepší než companero z Jižní Ameriky).

Didino - Ukažte mi v klipu veřejné záchody z klubu a já vám zatleskám a označím to za nejlepší klip roku. Takže je jasné, proč je toto můj all time favorit.

Niente Canzoni D'Amore - Jako klip je rozhodně dobrej, nemohu si stěžovat, ale popravdě, tady na té písničce oceňuju především ten rytmus. Takový ten "zpěv", postupně nabývající na dramatičnosti, no to je přesně něco pro mě.
Senza Un Posto Nel Mondo - A tady ten refrén mě nutí úplně poskakovat (styl na postřelenou laň... myslím sebe, ne Marracashe).Fedez
A úplně poslední, kterého tady dnes zmíním, ale rozhodně ne poslední na pořadí z těchto (ne, já tady nemohu provozovat nějaké seřazování dle oblíbenosti, tím byste mi způsobili až rozpolcení osobnosti), tak to je úžasný italský raper Fedez. Má super hlas a naprosto úžasná tetování, takže je jasné, že já támhle stojím v první řadě... u full HD obrazovky svého notebooku.

Cigno Nero - Když vám ukáže vás "rádoby přítel", se kterým máte "rádoby vztah" nějakou songu ve svém rodném jazyce, vy tomu naprosto nerozumíte, tak prostě neříkejte, že byste neslintali.

Magnifico - Já bych teda odstranila ten refrén, ten se mi moc nelíbí... ale jinak mi to příjde jako taková ta skvělá píseň, při které si říkáte "aaaaah, řekni to ještě jednou, teď mám pocit, že jsem možná i rozuměla, co říkáš, i když v italštině budu asi vždy naprostý začátečník".

21 Grammi - Tak tady rozhodně doporučuji shlédnout klip, má strašně zvláštní atmosféru... A v tom mírně nepřítomném pohledu se opravdu dost vidim.

A jaký je váš nejvíce top hudební interpret?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 14:32 | Reagovat

Znám ty dva, ale jen podle jména. Nikdy jsem od nich nic neslyšela. :D

Momentálně u mě vede TroubleGang. Věčný lásky jsou Sunrise Avenue, RHCP a mnoho dalších.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama